ISSN 1337-6179          dnes je sobota 10. decembra 2022, meniny má Radúz , zajtra Hilda 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Rak
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
zostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 28.1.2008

PRIRODZENÉ VYLUČOVANIE PÔVODCOV OCHORENÍ – SPIRULINA

Prirodzené vylučovanie pôvodcov ochorení je prvou zo štyroch zásadných fáz pri dôkladnej detoxikácii organizmu a posilňovaní imunity podľa metódy Marianne E. Meyer. V tejto fáze ide predovšetkým o vylúčenie toxínov z tela. Prostriedkov na to je niekoľko.

 Postupne si priblížime všetky prírodne prostriedky, ktoré napomáhajú prirodzenému vylučovaniu pôvodcov ochorení – teda živých i neživých toxínov.

Medzi ne patrí: spirulina, papája, divoka pšenica a jačmeň, aloe vera, ananás, koloidné striebro, extrakt z grepfruitových jadier, echinacea, cesnak, čaj Lapacho, peroxid vodíka, kanadská kurukuma a ozón.
Postupne budú k tomuto seriálu pribúdať články o jednotlivých prostriedkoch. Ich zoznam nájdete dole pod článkom v Súvisiacich článkoch.

Existuje niekoľko veľmi účinných prírodných protibakteriálnych, protivírusových a protiplesňových prostriedkov, ktoré zároveň posilňujú aj imunitný systém. Telo môže vyvíjať proti prítomným mikroorganizmom a iným škodlivinám a toxínom, ktoré mu škodia dlhšiu dobu, neznášanlivosť a rôzne alergie až autoimunitné reakcie. Môže však podobne reagovať aj na prírodné látky, ktoré sú do tela dodávané dlhší čas.
Preto sa odporúča každých štyri až šesť týždňov meniť aj prírodné prostriedky, ktoré postupne predstavíme, na očistu organizmu.
Avšak doplnky ako spirulina, šťavy z tráv a zelená papája, môžete konzumovať v priebehu celej doby štyroch fáz posilňovania imunitného systému.

    SPIRULINA

Modrozelená riasa spirulina je vysoko hodnotná koncentrovaná potravina s podivuhodnou veľkou ponukou koncentrovaných živín. Vyznačuje sa obsahom bielkovín okolo 60% a mäkkých bunečných stien.
Jej polysacharidy a pigmenty aktivujú početné imunitné bunky. Inak ako u vláknitej rastlinnej celulózy je jej biologicky kompletná bielkovina, ktorá obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny (bielkovinové stavebné kamene) v správnom pomere, strávená v priebehu jednej hodiny, prášok dokonca za pol hodiny. Spirulina sa preto hodí pre všetky osoby s oslabenou imunitou.

    Riasy rastúce na vodných plochách subtropických slaných jazier vskutku zvláštnym spôsobom ukladajú slnečné svetlo. Obsahujú preto tiež veľa kartenoidov, ktoré pôsobia proti oxidácii, a tým ako prevencia proti rakovine. Ich obsah beta-kartenoidov je najvyšší z potravín vôbec a je niekoľkonásobne vyšší ako v karotke.

Je jedinečným nositeľom svetla a navyše je živou potravinou, lebo šetrným postupom sušenia zostávajú zachované všetky životné sily vrátane kyslíka, biokatalyzátorov (enzýmov) a častíc slnečného svetla.

  Spirulina obsahuje hodnotné esenciálne mastné kyseliny, ktoré regenerujú bunky a bránia zápalom, medzi nimi dokonca vzácnu gamalinolovú kyselinu, ktorá sa vyskytuje v materskom mlieku, a to v pozoruhodnom množstve 110mg na polievkovú lyžicu spirulinovej múčky.

  Zázračná riasa poskytuje vitamín E, mnoho B-vitamínov vrátane všetkých „vitamínov proti stresu“ a dokonca vysoký podiel B-12, dokonca viac ako v rybách, vajci či mäse. Štyri gramy spiruliny zaručujú doporučený prísun tohto vitamínu na deň.

  Z hodnotných minerálov sa v spiruline vyskytuje železo dôležité pre krvotvorbu i imunitný systém. Tiež sa v nej nachádza zinok, ktorý je dôležitý pre tvorbu T-buniek v thymuse a pre tvorbu genetického materiálu. Veľmi pozoruhodný je zástup enzýmov a pigmentov posilňujúcich imunitný systém, medzi nimi predovšetkým detoxikačne pôsobiaci pigment fykozyan.

Spirulina sa tiež stará o alkalické prostredie v tele a viaže na seba ťažké kovy z tráviaceho traktu a orgánov. Tieto vlastnosti sú dnes žiadané, lebo v dôsledku výživových chýb, jedov zo životného prostredia a trvalého stresu trpí stále viac ľudí prekysleným telesným prostredím. Profesor Hiroši Nakamura preto odporúča modrozelenú riasu, aby sa odbúravala úroveň kyselín v tele. Tiež Dr. Hiroši Watarai charakterizuje spirulinu s hodnotou pH od 9 do 11 ako silno alkalickú a teda znižujúcu prekyslenosť tela.

  Každý deň vstrebávame malé množstvá ťažkých kovov, najmä ortuti, hliníka, kadmia či uránu. Tiež ľudia s amalgámom v zuboch prehĺtajú svoju každodennú dávku ortuti. Niekoľko japonských štúdií ukázalo, spirulina je schopná detoxikovať obličky od toxínov, prípadne vylúčiť škodlivé látky. Jej úžitok pre zdravie akoby nemalo hraníc. Veľa pokusov na ľuďoch i zvieratách demonštruje, že imunitu posilňujúca modrozelená riasa už v malých dávkach pozitívne pôsobí na telesné zdravie.

  Niekoľko štúdií predovšetkým na amerických a ázijských univerzitách demonštruje, že extrakty zo spiruliny redukujú rakovinové nádory, v priebehu štyroch týždňov odstraňujú anémie, potlačujú alergie a chránia proti rádioaktívnemu žiareniu. Päť gramov spiruliny za deň znížilo na polovicu rádioaktivitu v moči stovkám černobyľských detí, a to v priebehu 3 týždňov.

Spirulina detoxikuje a regeneruje pečeň a obličky a pôsobí pozitívne na cukrovku, obezitu, hladinu cholesterolu a vysoký krvný tlak. Extrakty zo spiruliny sa preukázali ako obdivuhodne efektívne proti hepatitíde, cirhóze pečene, zápalom žalúdka a črevnej sliznice, proti očným chorobám a zárodkom ochorení všetkého druhu. Ich účinnosť sa dá preukázať aj proti vírusu HIV. Najmä staršie osoby a ľudia s oslabenou imunitou, rekonvalescenti, ale aj tehotné ženy a deti môžu profitovať z tejto zázračnej riasy.

  Spracované podľa:
Detoxikace a posilování imunity od M.E Meyer; vydalo vydavateľstvo Fontána;
www.fontana.ws

Zaradený v rubrike: Očista organizmu (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 10673 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív redakcie

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: redakcia@magazinluna.sk

SPIRULINE STAR
Extrakt modrozelenej riasy spirulina, vlákniny a vitamínu C. Môžete si objednať na www.studiozdravia.info v on-line obchode alebo na t.č. 0904 361 286
Extrakt modrozelenej riasy spirulina, vlákniny a vitamínu C. Môžete si objednať na www.studiozdravia.info v on-line obchode alebo na t.č. 0904 361 286


predplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2022 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)