Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je utorok 27. septembra 2016, meniny má Cyprián , zajtra Václav 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Lev
Fáza Mesiaca:
4. fáza
Časť rastliny:
plod
Živel:
oheň
Výživa:
bielkoviny/plod
Sila Mesiaca:
zostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
26.09

Lev
celý detail
27.09

Lev
celý detail
28.09

Panna
celý detail
29.09

Panna
celý detail
30.09

Panna
celý detail
01.10
nov
Váhy
celý detail
02.10

Váhy
celý detail
03.10

Škorpión
celý detail
04.10

Škorpión
náhľad
05.10

Škorpión
náhľad
06.10

Strelec
náhľad
07.10

Strelec
náhľad
08.10

Kozorožec
náhľad
09.10
prvá štvrť
Kozorožec
náhľad
10.10

Kozorožec
náhľad
11.10

Vodnár
náhľad
12.10

Vodnár
náhľad
13.10

Ryby
náhľad
14.10

Ryby
náhľad
15.10

Baran
náhľad
16.10
spln
Baran
náhľad
17.10

Býk
náhľad
18.10

Býk
náhľad
19.10

Blíženci
náhľad
20.10

Blíženci
náhľad
21.10

Rak
náhľad
22.10
posledná štvrť
Rak
náhľad
23.10

Lev
náhľad
24.10

Lev
náhľad
25.10

Lev
náhľad
26.10

Panna
náhľad
27.10

Panna
náhľad
28.10

Váhy
náhľad
29.10

Váhy
náhľad
30.10
nov
Váhy
náhľad
31.10

Škorpión
náhľad
01.11


02.11


03.11


04.11


05.11


06.11
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 27.9.2016

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 4. fáza, Mesiac ubúda do novu a zároveň sa vzďaľuje od Zeme  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Lev detail...
Živel: oheň detail...
Časť rastliny: plod detail...
Výživová akosť: bielkoviny/plod detail...
Sila Mesiaca: zostupná detail...
Vplyv na organizmus: rozťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
srdce, cievy, krvný obeh, chrbát, bránica

Podľa vplyvu Luny:
Vplyvom vzďaľovania sa Mesiaca od Zeme prúd energie a tekutín smeruje k hlave, váha tela sa zmenšuje, všetko sa rozširuje. Ovplyvnená je energia tekutín v celom tele. Narastá pasivita, vznikajú opuchy, nečistoty odchádzajú z tela. Aktivizuje sa kostra, koža a tráviaci systém. U chorých ľudí nastáva zhoršenie zdravotného stavu, bolesti, zápaly, najmä orgánov v aktivite.
 

Psychika
Deň pod vplyvom Leva určite využite na dokončenie niektorých pracovných či osobných záležitostí. Charakteristický je totiž zápal pre vec a duch tvorivosti nielen v práci ale aj vo voľnom čase. Vplyv Leva dodáva tomuto dňu vynikajúce podmienky na prejavenie našich mentálnych a kreatívnych schopností. Ak sa nám doteraz niečo nedarilo vyriešiť, naplánovať či navrhnúť, dnes by sme nápady mali chrliť ako na páse. Viacerým z nás sa práve dnes môže prebudiť aj „prispaté“ spisovateľské pero. Tento deň však prevláda aj túžba užívať si plnými dúškami a márnivosť či pocit byť stredom pozornosti – v tomto ohľade buďme veľmi opatrní. Dnes nie je priaznivý deň na príliš veľké radovánky. V partnerskom vzťahu si dávajme pozor, aby sme svoje city voči partnerovi nevyjadrovali príliš prehnane a dramaticky. Nikto nemá rád citové vydieranie a vynucovanie si pozornosti. Dnes by sa nám táto dominancia nemusela vyplatiť.Zdravie
Znamenie Leva ovplyvňuje srdce, tepny, krvný obeh, chrbát a bránicu. V týchto dňoch sa môžu častejšie prejaviť bolesti srdca. Vzhľadom na rozširovanie organizmu a ubúdajúci vplyv Mesiaca je dnešok ideálny na očistné kúry nakoľko sa organizmus veľmi účinne zbavuje škodlivých látok. Využime tieto vplyvy na detoxikačné kúry celého organizmu, no najmä orgánov v aktivite. Zamerajme sa najmä na očistu ciev Z vitamínov a minerálov po tieto dni preferujeme tie, ktoré priaznivo vplývajú na srdce a krvný obeh – najmä horčík, E vitamín, vitamíny skupiny B, najmä B 6. Zvýšme tiež príjem vitamínu C, selénu a Q10. Na úpravu cholesterolu a očistu ciev užívajme ľanový olej či tinktúru z cesnaku medvedieho. Na posilnenie srdca si uvarme čaj z hlohu. Vyhýbajme sa najmä prílišnému stresu a tiež namáhavej fyzickej práci. Vhodný čas je najmä na nenáročné zdravotné prechádzky v prírode. Určite sa vyhnime káve a alkoholu, ale aj nadmieru zaťažujúcim potravinám, najmä tučným a slaným. Nakoľko je Lev veľmi vysušujúce znamenie, nezabudnime na dostatočný príjem tekutín – najmä čistej vody. Minerálky s obsahom CO2 sú práve počas dní ovplyvňujúcich srdce a krvný obeh nevhodné.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Ubúdajúci Mesiac napomáha očiste organizmu. Vhodné sú masáže celého tela, naťahovacie a uvoľňovacie cviky na oblasť chrbta a joga zameraná najmä na orgány v aktivite. Obdobie je priaznivé pre očistné kúry - pitie ovocných štiav, klystíry, hladovky. Odporúčajú sa obrátené polohy, sed alebo ľah so zdvihnutými nohami, viac chôdze ako sedenia. Doprajme si tiež relaxačné a meditačné techniky, teplé bylinné kúpele. Sprchujme sa vlažnou vodou. Navštívme kaderníka - podstrihnuté či ostrihané vlasy budú lepšie rásť a zosilnejú.Výživa
V tejto fáze vynechávame mäsité jedlá a potraviny s vysokým obsahom tuku. Stravujeme sa ľahkou stravou, pretože často býva narušené trávenie. Pre pôst sú najvhodnejšie 23., 26. a 29. deň cyklu. Dnes do stravy zaraďme najmä bielkoviny – rastlinné i živočíšne a rastlinné plody – strukoviny, plodovú zeleninu ako uhorka, tekvica, paradajky, papriky. Z ovocia najmä bobuľové ovocie, jablká, hrušky, slivky či čerešne. Uprednostňujme najmä tepelne upravenú – varenú či dusenú, polievky, omáčky, zeleninové prívarky, kvasenú zeleniny, kompóty, kaše a tiež nekysnutý chlieb. Dopriať si môžeme, ale s mierou, aj mliečne výrobky – najmä jogurty, syry, kyslomliečne, produkty a nakoľko nám v dňoch Leva dobre trávia bielkoviny, môžeme si teda s mierou dopriať chudú kuracinu či ryby. Vyhýbajme sa však tučným mäsám, vyprážaným jedlám, vajciam (ak máme problémy s cholesterolom) a jedlám z kysnutého cesta. Vplyv Leva môžeme využiť na vytváranie aj komplikovanejších kreácií pri varení. Najideálnejšie kombinácie sú chudé mäso, sójové produkty, strukoviny, zelenina na najrôznejšie spôsoby, najlepšie však čerstvá a taktiež ovocie. Znamenie sa vyznačuje pôžitkárstvom – tak si to užime aj na tanieri.Záhrada a domácnosť
V záhrade sa staráme o rastliny rastúce pre plod. Vysádzame ovocné stromy okrem broskýň – tie sadíme až na jar. Čistíme kôru ovocných stromov od škodcov. Naposledy prihnojíme trávnik. V domácnosti sa venujeme prácam súvisiacim s rýchlym sušením.

Náš tip
PROTISKLEROTICKÁ LIMONÁDA
Je to starý liečiteľský recept, ktorý pomáha čistiť tepny a cievy, znižovať krvný tlak a upravovať hladinu cholesterolu v krvi.
Potrebujeme: 30 strúčikov cesnaku, 4 citróny, 4 cibule, 100g očisteného chrenu, 1kg nerafinovaného cukru, 2l vody, najlepšie pramenitej, veľký zaváraninový pohár
Ako na to: Citróny zbavené kôry (pokiaľ je chemicky ošetrená, cibuľu, chren nakrájame na tenké kolieska nerezovým nožom, cesnak môžeme na štvrtky. Vodu s cukrom privedieme do varu, necháme vyhladnúť, zalejeme ňou ingrediencie, ktoré sme nasypali do pohára. Uzavrieme celofánom a utesníme gumičkou. Na chladnejšom mieste necháme stáť asi 3 týždne. Raz za 3 dni dobre pretrepeme. Potom scedíme cez tenké plátno, nalejeme do menších uzatvárateľných pohárov a uchovávame v chlade. Podávame 2xdenne po 25 ml.
Alternatíva: Namiesto 1.litra vody môžeme použiť liter kvalitného alkoholu. Ten však pridávame až do pohára so zaliatymi ingredienciami pred macerovaním.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 9%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
388783,6 Km
Posledný
nov:
1.9.2016 11:04:59
Prvá
štvrť:
9.9.2016 13:50:58
Spln: 16.9.2016 21:07:50
Posledná
štvrť:
23.9.2016 11:59:09
Nasledujúci
nov:
1.10.2016 2:13:14
Copyright (C) 2007 - 2016 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)