Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je piatok 27. marca 2015, meniny má Alena , zajtra Soňa 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Rak
Fáza Mesiaca:
prvá štvrť
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
zostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
23.03

Býk
celý detail
24.03

Býk
celý detail
25.03

Blíženci
celý detail
26.03

Blíženci
celý detail
27.03
prvá štvrť
Rak
celý detail
28.03

Rak
celý detail
29.03

Rak
celý detail
30.03

Lev
celý detail
31.03

Lev
celý detail
01.04

Panna
celý detail
02.04

Panna
celý detail
03.04

Panna
náhľad
04.04
spln
Váhy
náhľad
05.04

Váhy
náhľad
06.04

Škorpión
náhľad
07.04

Škorpión
náhľad
08.04

Škorpión
náhľad
09.04

Strelec
náhľad
10.04

Strelec
náhľad
11.04

Strelec
náhľad
12.04
posledná štvrť
Kozorožec
náhľad
13.04

Vodnár
náhľad
14.04

Vodnár
náhľad
15.04

Ryby
náhľad
16.04

Ryby
náhľad
17.04

Baran
náhľad
18.04
nov
Baran
náhľad
19.04

Býk
náhľad
20.04

Býk
náhľad
21.04

Blíženci
náhľad
22.04

Blíženci
náhľad
23.04

Blíženci
náhľad
24.04

Rak
náhľad
25.04

Rak
náhľad
26.04
prvá štvrť
Lev
náhľad
27.04

Lev
náhľad
28.04

Lev
náhľad
29.04

Panna
náhľad
30.04


náhľad
01.05


02.05


03.05
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 27.3.2015

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: prvá štvrť, Mesiac v tvare D, Slnko zviera s Mesiacom pravý uhol, prebieha mesačný príliv v dobe slnečného odlivu. Sily sa odpočítavajú, príliv a odliv je najnižší  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Rak detail...
Živel: voda detail...
Časť rastliny: list detail...
Výživová akosť: sacharidy detail...
Sila Mesiaca: zostupná detail...
Vplyv na organizmus: rozťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
žalúdok, dvanástnik, pečeň, žlčník, hruď, mliečne žľazy a trávenie

Podľa vplyvu Luny:
V tomto momente je telo najťažšie, najviac stiahnuté a začína sa rozťahovať. Preto je tento deň mesačného cyklu stresom pre náš organizmus. Nezaťažujme ho a doprajme mu pôst.
 

Psychika
V dňoch Raka si dajme pozor, aby sme nepodľahli prílišnej precitlivenosti, a to nielen v pracovnej ale aj v rodinnej oblasti. Máme totiž obzvlášť citlivé „senzory“ pre všetko, čo súvisí s rodinou. Môžeme byť prehnane citliví či zraniteľní na vyjadrenia partnera. Preto sa vyhýbajme konfliktom s partnerom či v rodinných záležitostiach. Nevhodné pre tieto dni sú tiež vážne riešenia rodinných kríz – nemusíme „triezvo“ uvažovať a mohli by sme ešte viac skomplikovať situáciu. Túžba po bezpečí domova a hrozba emocionálnych kríz nám predurčuje čas pre trávenie večerov v rodinnom kruhu – pri rodinnom krbe či v úzkom kruhu rodinných príslušníkov. Ak však rodinné zázemie nie je ideálne, istotou je radšej samota, či čas strávený inou vhodnejšou činnosťou. V tomto prípade sa radšej venujme vlastným citom a sami sebe.Zdravie
Mesiac je vo svojej prvej štvrti. V tomto momente je telo najťažšie, najviac stiahnuté a začína sa rozťahovať. Preto je tento deň mesačného cyklu stresom pre náš organizmus. Deň v Rakovi je vhodný aj na starostlivosť o pečeň a žlčník. Ich stav ovplyvňuje aj celkové trávenie a stav dvanástnika a žalúdka. Dnes si nezaťažujme tráviaci trakt ťažkými najmä mastnými a vyprážanými jedlami, alkoholom či omamnými látkami. Rak totiž vplýva aj na nervový systém. V dňoch Raka nie sú ani vhodné operácie orgánov v aktivite. Z bylinných čajov preferujme zmesi vhodné na podporu trávenia, vypudzovania žlče, regeneráciu či očistu pečene. Vodné byliny sú najmä koreň a list púpavy, repík, zemežlč, lastovičník, materina dúška, nechtík lekársky, mäta, čakanka či semeno pestreca mariánskeho.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Doprajme si masáž chrbta, pliec, rúk, teplé bylinné kúpele. Sprchujme sa vlažnou vodou. Telo príliš nezaťažujme namáhavými telesnými aktivitami, doprajme mu skôr relax.Výživa
Dnešok je vhodný na pôst na prečistenie tela. Po celý deň pime zeleninové alebo ovocné šťavy, žiadnu tuhú stravu. Ak pôst nedržíme, jedzme najmä ľahkú šetriacu stravu, ktorá nezaťažuje tráviaci trakt. Nakoľko sú dni Raka dňami listov, v jedálničku by preto mali prevládať najmä zeleninové jedlá z listovej zeleniny. Uprednostnime preto šalátovú a stonkovú zeleninu ako špenát, mangold, rebarboru, pažítku, rukolu, žeruchu, pažítku, kapustu, rôzne druhy šalátov a pod. Určite však obmedzme prísun ťažkých jedál a najmä alkoholu či kávy.Záhrada a domácnosť
V domácnosti je vhodný čas na pranie, umývanie, odvodňovanie, drenážovanie, opravovanie studní či vodovodov. Nevetráme však periny, pretože by navlhli. Zalievame rastliny v domácnosti a v záhrade trvalky a dreviny. Zostupná sila Mesiaca pôsobí najmä na korene rastlín, preto je vhodný čas na starostlivosť o podzemnú časť rastlín a sadenie, pokiaľ sme to vo vhodných fázach nestihli urobiť. V dňoch Raka vysievame najmä zeleninu, ktorá rastie pre listy, letničky a okrasné dreviny či kríky. Vhodná doba je na založenie živého plota.

Náš tip
BYLINKOVO – MEDOVÝ SIRUP NA PEČEŇ

Na celkové posilnenie pečene si môžeme doma vyrobiť nasledujúci liečivý sirup.
Potrebujeme: Kilo včelieho medu a čerstvé byliny – púpavu – najmä kvet, rozmarín, majoránku. Ak máme možnosť, vhodný je aj ľubovník bodkovaný alebo kvet ďateliny lúčnej.
Ako na to: Byliny predtým opláchneme a necháme odkvapkať. Z kvetov púpavy odstredíme šťavu, aby jej bolo aspoň 100 ml. Z ostatných v rovnakom pomere odšťavíme ďalších 100 ml. Šťavu z bylín potom vmiešame do medu, ktorý má mať tekutú konzistenciu, aby sa šťava dobre vmiešavala do medu. Tuhší med môžeme prípadne trochu ohriať vo vodnom kúpeli. Šťavu však vmiešavajme, ak už je med len mierne teplý. Hotový sirup uložíme na chladné miesto.
Pri problémoch s pečeňou alebo v rámci regeneračnej kúry podávame 3x denne kávovú lyžičku vždy 20 minút pred jedlom.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 53%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
393040 Km
Posledný
nov:
20.3.2015 10:38:39
Prvá
štvrť:
27.3.2015 8:43:49
Spln: 4.4.2015 14:07:21
Posledná
štvrť:
12.4.2015 5:45:12
Nasledujúci
nov:
18.4.2015 20:59:20
Copyright (C) 2007 - 2015 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)