Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je utorok 21. februára 2017, meniny má Eleonóra , zajtra Etela 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Strelec
Fáza Mesiaca:
4. fáza
Časť rastliny:
plod
Živel:
oheň
Výživa:
bielkoviny/plod
Sila Mesiaca:
neutrálna
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
20.02

Strelec
celý detail
21.02

Strelec
celý detail
22.02

Kozorožec
celý detail
23.02

Kozorožec
celý detail
24.02

Vodnár
celý detail
25.02

Vodnár
celý detail
26.02
nov
Ryby
celý detail
27.02

Ryby
celý detail
28.02

Ryby
náhľad
01.03

Baran
náhľad
02.03

Baran
náhľad
03.03

Býk
náhľad
04.03

Býk
náhľad
05.03
prvá štvrť
Blíženci
náhľad
06.03

Blíženci
náhľad
07.03

Rak
náhľad
08.03

Rak
náhľad
09.03

Lev
náhľad
10.03

Lev
náhľad
11.03

Panna
náhľad
12.03
spln
Panna
náhľad
13.03

Panna
náhľad
14.03

Váhy
náhľad
15.03

Váhy
náhľad
16.03

Škorpión
náhľad
17.03

Škorpión
náhľad
18.03

Škorpión
náhľad
19.03

Strelec
náhľad
20.03
posledná štvrť
Strelec
náhľad
21.03

Kozorožec
náhľad
22.03

Kozorožec
náhľad
23.03

Vodnár
náhľad
24.03

Vodnár
náhľad
25.03

Vodnár
náhľad
26.03


náhľad
27.03


náhľad
28.03


29.03


30.03


31.03


01.04


02.04
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 21.2.2017

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 4. fáza, Mesiac sa vzďaľuje od Zeme a ubúda do novu. Do znamenia Kozorožca vstúpi o 8:08, dnešok je pod väčším vplyvom Strelca.  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Strelec detail...
Živel: oheň detail...
Časť rastliny: plod detail...
Výživová akosť: bielkoviny/plod detail...
Sila Mesiaca: neutrálna detail...
Vplyv na organizmus: rozťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
stehná, boky, krížová kosť a pohyblivosť

Podľa vplyvu Luny:
Vplyvom vzďaľovania sa Mesiaca od Zeme prúd energie a tekutín smeruje k hlave, váha tela sa zmenšuje, všetko sa rozširuje. Ovplyvnená je energia tekutín v celom tele. Narastá pasivita, vznikajú opuchy, nečistoty odchádzajú z tela. Aktivizuje sa kostra, koža a tráviaci systém. U chorých ľudí nastáva zhoršenie zdravotného stavu, bolesti, zápaly najmä v orgánoch v aktivite.
 

Psychika
Pod vplyvom Strelca máme chuť skúšať všetko nové, objavovať neobjavené. Nechajme preto voľný priechod fantázii alebo vnímaniu či analyzovaniu vecí a dejov okolo nás. Dni sú plné nezávislosti, voľnosti a sebarealizácie. No pri zlých aspektoch sa môžeme zájsť až do bezohľadnosti pri presadzovaní svojich cieľov. Počas dní Strelca mávame tiež vznešené a idealistické myšlienky, vysoké ciele, lásku k cestovaniu, túžbu dopátrať sa pravdy. Naše city väčšinou víťazia nad rozumom. Tento deň preto využime na prechádzku do prírody alebo výlet len tak rovno za nosom. Najmä objavovanie pre nás ešte neznámych zákutí nám môže padnúť vhod a priniesť zaujímavé prekvapenia či príjemné zážitky.Zdravie
Znamenie Strelca vplýva na boky, bedrové kĺby, krížovú kosť, stehná, no aj celkovú pohyblivosť. Nerobme žiadne namáhavé cvičenia či väčšie túry, ak máme problémy s bedrovými kĺbmi. Rozširujúci vplyv Mesiaca pozitívne vplýva na detoxikáciu a očistné kúry, najmä orgánov v aktivite. Mesiac však zároveň ubúda do novu, takže telo má najväčšiu detoxikačnú schopnosť práve v tejto fáze, ktorá sa s pribúdajúcim novom znásobuje. Využime preto tieto vplyvy na očistné kúry orgánov v aktivite, ale aj celého tela. Pri problémoch s bedrovými kĺbmi či krížami si môžeme prikladať olejové zábaly z ľubovníkového oleja a robiť si masáže ľubovníkovým olejom. Pime čaje podporujúce vyplavovanie solí a podporujúce očistu kĺbov.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Obdobie je priaznivé pre očistné kúry - pitie ovocných štiav, klystíry, hladovky. Odporúčajú sa obrátené polohy, sed alebo ľah so zdvihnutými nohami, viac chôdze ako sedenia. Doprajme si kúpele a masáže celého tela, najmä však krížovej a bedrovej oblasti, nôh a stehien. Nakoľko má organizmus dobré detoxikačné schopnosti, využime to najmä na lymfodrenážne a najmä anticelulitídne masáže a kúry bokov a stehien – budú teraz oveľa účinnejšie ako inokedy. Zvýšme príjem vody a teplých bylikových čajov najmä s laxatívnymi účinkami. Doprajme si bylinkové kúpele zamerané najmä na ošetrovanie orgánov v aktivite. Z pohybových aktivít sú vhodné uvoľňovacie a naťahovacie cviky najmä na panvovú a krížovú oblasť, stehná a nohy. Ak máme problémy so žilami či bedrovými kĺbmi, tento deň ich určite nezaťažujme behaním či dlhým chodením. Uvoľnime si bedrovú a krížovú časť chrbtice cvičením v ľahu na chrbte, pri ktorom budeme pokrčené nohy v kolenách pomaly pretáčať do strán a späť. Bedrové kĺby si uvoľníme krúžením dolných končatín.Výživa
Vo štvrtej fáze jedzme najmä tepelne upravenú stravu, hydinu, ryby, dusenú zeleninu, zeleninové prívarky, zemiaky, ovsené vločky, kaše. S mierou si môžeme dopriať dusenú kapustu, cesnak, pasírované strukoviny, kyslé mliečne výrobky a sladkosti. Vyhýbajme sa hovädziemu a bravčovému mäsu a mäsovým výrobkom, čokoláde. V dňoch Strelca nám dobre trávia najmä bielkoviny. Zo zeleniny by sme mali uprednostňovať najmä plodovú zeleninu a tiež ovocie. Dopriať si môžeme aj iné zložky potravín či druhy zelenín, ktorými náš jedálniček obohatíme. Po tieto dni si môžeme dopriať zdravšie druhy mäsa - hydinu, ryby, teľacie či jahňacie mäso. Vegetariáni by si dnes mali dopriať sójové produkty vo forme tofu syra alebo mlieka. Môžeme popustiť uzdu fantázii aj v kuchyni a skúšať odvážnejšie kombinácie – inšpirujme sa napríklad indickou či čínskou kuchyňou. Vhodná je najmä delená strava, jedlá zo sóje a zeleniny. Korenie sa odporúča ostré a pikantné.Záhrada a domácnosť
V domácnosti sa môžeme venovať prácam súvisiacim s uskladňovaním či konzervovaním, vyvetráme príbytky. V záhrade ošetrujeme a presvetľujeme ovocné stromy a kríky. Prerezávame vinič. Prihnojujeme, bojujeme proti škodcom nad zemou. Vysievame popínavé rastliny, paradajky, papriky, fazuľu.

Náš tip
ANTICELULITÍDNA OLEJOVÁ KÚRA
Olej každý deň vtierame najlepšie po horúcej sprche alebo saune krúživými pohybmi na postihnuté miesta. Potom necháme asi 30 minút pôsobiť zabalené v teple. Zvyšky oleja napokon zotrieme.
Potrebujeme: Dve kvapky rozmarínového éterického leja, dve kvapky pomarančovej alebo grepfruitovej silice, 1 kvapku škoricovej silice (treba najprv vyskúšať na pokožke reakciu, nedávať viac kvapiek), za hrsť brečtanových listov a 200 ml oleja z pšeničných klíčkov (dostať v špecializovaných predajniach so zdravou výživou).
Ako na to: Brečtanové listy zalejeme olejom, necháme zavreté na teplom tmavom mieste dva týždne stáť. Potom scedíme, listy poriadne vymačkáme a napokon pridáme éterické oleje (ak nemáme všetky nevadí, použijeme tie, ktoré máme k dispozícii).Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 26%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
402305 Km
Posledný
nov:
28.1.2017 1:08:20
Prvá
štvrť:
4.2.2017 5:19:48
Spln: 11.2.2017 1:33:59
Posledná
štvrť:
18.2.2017 20:35:13
Nasledujúci
nov:
26.2.2017 16:00:15
Copyright (C) 2007 - 2017 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)