ISSN 1337-6179          dnes je piatok 3. februára 2023, meniny má Blažej , zajtra Veronika 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Rak
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
zostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
30.01

Býk
celý detail
31.01

Blíženci
celý detail
01.02

Blíženci
celý detail
02.02

Rak
celý detail
03.02

Rak
celý detail
04.02

Rak
celý detail
05.02
spln
Lev
celý detail
06.02

Lev
celý detail
07.02

Panna
celý detail
08.02

Panna
celý detail
09.02

Panna
celý detail
10.02

Váhy
náhľad
11.02

Váhy
náhľad
12.02

Škorpión
náhľad
13.02
posledná štvrť
Škorpión
náhľad
14.02

Škorpión
náhľad
15.02

Strelec
náhľad
16.02

Strelec
náhľad
17.02

Kozorožec
náhľad
18.02

Kozorožec
náhľad
19.02

Vodnár
náhľad
20.02
nov
Vodnár
náhľad
21.02

Ryby
náhľad
22.02

Ryby
náhľad
23.02

Baran
náhľad
24.02

Baran
náhľad
25.02

Býk
náhľad
26.02

Býk
náhľad
27.02
prvá štvrť
Blíženci
náhľad
28.02

Blíženci
náhľad
01.03

Blíženci
náhľad
02.03

Rak
náhľad
03.03

Rak
náhľad
04.03

Lev
náhľad
05.03

Lev
náhľad
06.03


náhľad
07.03


náhľad
08.03


náhľad
09.03


náhľad
10.03


11.03


12.03
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 3.2.2023

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 2. fáza, Mesiac sa vzďaľuje od Zeme a pribúda do splnu.  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Rak detail...
Živel: voda detail...
Časť rastliny: list detail...
Výživová akosť: sacharidy detail...
Sila Mesiaca: zostupná detail...
Vplyv na organizmus: rozťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
žalúdok, dvanástnik, pečeň, žlčník, hruď, mliečne žľazy a trávenie

Podľa vplyvu Luny:
Telesné tekutiny sa presúvajú do hrudnej oblasti, aktivizuje sa oblasť srdca, brucha, žlčníka, žalúdka, a čriev. Pri rozťahovaní organizmu smeruje tok energie a tekutín na povrch, preto sa vyhýbajme veľkých výdajov energie a krvi, je to nevhodná doba na operácie, najmä však orgánov v aktivite.
 

Psychika
Počas dní Raka si dajme pozor, aby sme nepodľahli prílišnej precitlivenosti, a to nielen v pracovnej ale aj v rodinnej oblasti. Máme totiž obzvlášť citlivé „senzory“ pre všetko, čo súvisí s rodinou. Môžeme byť prehnane citliví či zraniteľní na vyjadrenia šéfa či úprimný názor partnera. Preto sa vyhýbajme aj konfliktom v zamestnaní či v rodinných záležitostiach. Nevhodné pre tieto dni sú tiež vážne riešenia rodinných kríz – nemusíme „triezvo“ uvažovať a mohli by sme ešte viac skomplikovať situáciu. Pozor na rozvody! Túžba po bezpečí domova a hrozba emocionálnych kríz nám predurčuje čas pre trávenie večerov v rodinnom kruhu – pri rodinnom krbe či v úzkom kruhu rodinných príslušníkov. Ak však rodinné zázemie nie je ideálne, istotou je radšej samota, či čas strávený inou vhodnejšou činnosťou. V tomto prípade sa radšej venujme vlastným citom a sami sebe.Zdravie
Pribúdajúci Mesiac praje dobrému využitiu vitamínov a minerálov, ale tiež prírodných prostriedkov na posilnenie orgánov, ktoré sú práve v aktivite. Zvýšme príjem vitamínov skupiny B, železa a horčíka. Deň v Rakovi je vhodný aj na starostlivosť o pečeň a žlčník, najmä čo sa týka regeneračných kúr a tiež očistných kúr zameraných na zmäkčovanie hlienov či kameňov, ktoré sa potom neskôr lepšie uvoľnia. Čím je Mesiac bližšie k splnu, tým sú takéto kúry účinnejšie. Stav pečene a žlčníka ovplyvňuje aj celkové trávenie a tiež stav dvanástnika a žalúdka.
Dnes si preto nezaťažujme tráviaci trakt ťažkými najmä mastnými a vyprážanými jedlami, alkoholom či omamnými látkami. Rak totiž vplýva aj na nervový systém.
Pozajtra nastáva spln. Počas splnu (vrátane trojdňového obdobia pred a po splne) by sme sa mali vyhýbať príjmu energeticky bohatej stravy – najmä na cukry a tuky, príjmu akýchkoľvek škodlivín do organizmu – návykových látok, konzervovaných, chemicky upravovaných a prifarbovaných potravín, káve, alkoholu, cigaretám atď. Vyhnime sa tiež náročným operáciám, trhaniu zubov a očkovaniu.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Doprajme si jemnú masáž brucha, výplachy a očistu tráviaceho traktu bylinnými čajmi, teplé bylinné kúpele. Veľmi účinná je sauna aj para, hlavne 9. a 10. deň cyklu. Dobre znášame teplo, ale ochladzujme sa opatrne. Naopak, na konci obdobia pred splnom vedie roztiahnutie organizmu k apatii a vtedy pôsobí studená voda povzbudivo. Vhodné sú naťahovacie a uvoľňovacie cviky - v týchto dňoch najmä na brušnú oblasť a oblasť hrudníka.Výživa
Počas druhej lunárnej fázy jedzme najmä tepelne upravenú stravu. Vhodné sú najmä dusená a kvasená zelenina, prívarky, polievky, kompóty, zemiaky, rôzne kaše či cestoviny, nekysnutý chlieb. S mierou tiež najmä kvasené mliečne výrobky, dusené mäsá. Vyhýbajme sa však, vyprážaným jedlám, jedlám z kysnutého cesta a vajciam. V dňoch Raka nám veľmi dobre spaľujú sacharidy, no pri problémoch s ich metabolizmom môžeme mať aj opačný efekt. Preto si to najprv otestujme. Inak si môžeme dopriať najmä sacharidové jedlá, no prednosť by sme mali dať najmä potravinám bohatým na sacharidy a cukry z nízkym glykemickým indexom. Teda na celozrnné pečivá, múky, cestoviny, nelúpanú ryžu atď. Nakoľko sú dni Raka aj dňami listov, v jedálničku by preto mali prevládať najmä zeleninové jedlá z listovej zeleniny. Uprednostnime preto šalátovú a stonkovú zeleninu ako špenát, mangold, rebarboru, pažítku, rukolu, žeruchu, pažítku, kapustu, rôzne druhy šalátov a pod. Určite však obmedzme prísun ťažkých jedál a najmä alkoholu či kávy.Záhrada a domácnosť
Nevetráme príbytky, sklady, pivnice ani periny, pretože by navlhli. Zalievame rastliny v domácnosti a v záhrade trvalky a dreviny pokiaľ nemrzne. Za okno či do pareniska začíname vysievať skorú zeleninu, ktorá rastie pre list. Môžeme prihnojiť rastliny na tvorbu listov

Náš tip
POSILŇUJÚCI ČAJ NA PEČEŇ

Bylinná čajová zmes posilňuje a regeneruje pečeň. Je vhodné ju podávať aj ako doplnkový čaj pri pečeňových očistných a regeneračných kúrach.
Potrebujeme: 30g semena pestreca mariánskeho – necháme zvlášť, 20 vňate zemedymu, repíka a ľubovníka bodkovaného. Po 10 g koreňa púpavy a čakanky.
Ako na to: Vrchovatú polievkovú lyžicu zmesi byliniek zalejme 1/2 litrom vriacej vody. Kávovú lyžičku semena pestreca v mažiari dobre potlčieme a pridáme k bylinkám najlepšie ešte pred zaliatím. Necháme lúhovať 20 minút. Pijeme po dúškoch v priebehu dňa alebo 3x denne po šálke 20 minút pred jedlom.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 93%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
404260,8 Km
Posledný
nov:
21.1.2023 21:55:30
Prvá
štvrť:
28.1.2023 16:20:25
Spln: 5.2.2023 19:30:44
Posledná
štvrť:
13.2.2023 17:03:16
Nasledujúci
nov:
20.2.2023 8:09:05
Copyright (C) 2007 - 2023 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)