Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je piatok 22. júna 2018, meniny má Paulína , zajtra Sidónia 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Váhy
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
zostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
18.06

Lev
celý detail
19.06

Panna
celý detail
20.06
prvá štvrť
Panna
celý detail
21.06

Váhy
celý detail
22.06

Váhy
celý detail
23.06

Škorpión
celý detail
24.06

Škorpión
celý detail
25.06

Škorpión
celý detail
26.06

Strelec
celý detail
27.06

Strelec
celý detail
28.06
spln
Kozorožec
celý detail
29.06

Kozorožec
náhľad
30.06

Kozorožec
náhľad
01.07

Vodnár
náhľad
02.07

Vodnár
náhľad
03.07

Ryby
náhľad
04.07

Ryby
náhľad
05.07

Ryby
náhľad
06.07
posledná štvrť
Baran
náhľad
07.07

Baran
náhľad
08.07

Býk
náhľad
09.07

Býk
náhľad
10.07

Blíženci
náhľad
11.07

Blíženci
náhľad
12.07

Rak
náhľad
13.07
nov
Rak
náhľad
14.07

Lev
náhľad
15.07

Lev
náhľad
16.07

Panna
náhľad
17.07

Panna
náhľad
18.07

Váhy
náhľad
19.07
prvá štvrť
Váhy
náhľad
20.07

Váhy
náhľad
21.07

Škorpión
náhľad
22.07

Škorpión
náhľad
23.07

Strelec
náhľad
24.07

Strelec
náhľad
25.07

Kozorožec
náhľad
26.07

Kozorožec
náhľad
27.07


28.07


29.07
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 22.6.2018

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 2. fáza, Mesiac sa vzďaľuje od Zeme a pribúda do splnu. Z Váh do Škorpióna prechádza dnes o 21:11 LČ, preto je dnešok ešte pod vplyvom Váh  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Váhy detail...
Živel: vzduch detail...
Časť rastliny: kvet detail...
Výživová akosť: tuky detail...
Sila Mesiaca: zostupná detail...
Vplyv na organizmus: rozťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
obličky, močový mechúr, bedrá, čistenie krvi, rovnováha telesných tekutín

Podľa vplyvu Luny:
Telesné tekutiny sa presúvajú do hrudnej oblasti, aktivizuje sa oblasť srdca, brucha, žlčníka, žalúdka, a čriev. Pri rozširovaní organizmu smeruje tok energie a tekutín na povrch, preto sa vyhýbajme veľkých výdajov energie a krvi, je to nevhodná doba na operácie, najmä však orgánov v aktivite
 

Psychika
Dni vo Váhach sú plné harmónie, romantiky, lásky, vyrovnanosti so sebou samým, no aj vo vzťahoch. Pociťujeme väčšiu túžbu po harmonickom vzťahu, no pri zlých aspektoch sa môže prejaviť citová závislosť na inom človeku, nerozhodnosť a precitlivenosť. Aj v iných činnostiach zväčša prevláda zmysel pre estetiku, vkus a eleganciu preto ak si potrebujeme doplniť šatník – máme najväčšie predpoklady na to, aby sme dobre a vkusne na seba nakúpili. Darí sa nám predovšetkým prijímať život vyrovnane a tiež sa umelecky prejavovať. Príjemným zážitkom býva návšteva kultúrneho podujatia či romantická večera vo dvojici. Dni však nie sú vhodné na závažné rozhodnutia. Vládnuce Váhy priaznivo vplývajú na riešenie úradných záležitostí. Pri uzatváraní zmlúv sa nenechajme odbiť a jasne formulujme svoje podmienky a požiadavky. Dobre uspejeme aj pri riešení právnych záležitostí. Závažné rozhodnutia však radšej odložme na inokedy! Nakoľko pod vplyvom Váh je deň vhodný na romantické chvíle, určite nám padne vhod návšteva kultúrneho podujatia či romantická večera s partnerom.
Zdravie
Znamenie Váh ovplyvňuje bedrové kĺby, obličky a močový mechúr. Má vplyv aj na čistenie krvi a rovnováhu telesných tekutín a žľazy s vnútorným vylučovaním. Dni Váh v druhej lunárnej fáze, kedy sa organizmus rozširuje, sú vhodné na očistné kúry obličiek a močového mechúra a zbavovanie organizmu toxínov najmä očistnými regeneračnými bylinnými kúrami. Pime preto teplé bylinkové čaje z prasličky, žihľavy, brezy či zlatobyle. Najvhodnejší čas na detoxikáciu obličiek je medzi 17,00 a 19,00 hodinou. Neskôr už obličky nezaťažujme prílišným pitím tekutín. Zadržujúca schopnosť organizmu, ktorá je tým intenzívnejšia, čím bližšie je Mesiac k splnu, praje využitiu vitamínov a minerálov najmä pre orgány v aktivite. Zvýšme preto príjem vitamínov skupiny B, vitamín E a horčík. Chráňme sa pred prechladnutím teplejším oblečením. V druhej fáze je ovplyvnená energia tekutín v hrudníku a brušnej oblasti, preto sú vhodné očistné i regeneračné techniky a kúry aj pre orgány v týchto častiach organizmu. Ku koncu fázy je vhodné pridať aj bylinné čaje s preháňajúcimi účinkami.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Doprajme si masáže panvovej oblasti, nôh, bedrovej časti chrbtice. Veľmi účinná je sauna aj para, hlavne 9. a 10. deň cyklu. Dobre znášame teplo, ale ochladzujme sa opatrne. Naopak, na konci obdobia pred splnom vedie roztiahnutie organizmu k apatii a vtedy pôsobí studená voda povzbudivo. Vhodné sú aj očistné techniky a výplachy tráviaceho traktu, črevná sprcha, teplé bylinkové kúpele, naťahovacie a uvoľňovacie cviky.Výživa
Počas druhej lunárnej fázy jedzme najmä tepelne upravenú stravu. Vhodné sú najmä dusená a kvasená zelenina, prívarky, polievky, kompóty, zemiaky, rôzne kaše či cestoviny, nekysnutý chlieb. S mierou tiež najmä kvasené mliečne výrobky, dusené mäsá. Vyhýbajme sa však, vyprážaným jedlám, jedlám z kysnutého cesta a vajciam. V dňoch Váh sa tiež vyhýbajme mliečnym výrobkom. Dobre nám trávia tuky, môžeme si dopriať aj mastnejšie jedlá, mäso, syry a nezabúdajme tiež na zdravé panenské rastlinné oleje. Zo zeleniny by sme mali uprednostňovať najmä okvetnú zeleninu - karfiol, ružičkový kel, brokolica, ale aj artičoky, baklažán a pod. Ak máme nábeh na obličkové kamene, nejedzme ovocie a nepime ovocné šťavy. Po tieto dni sa fantázii v kuchyni medze nekladú. Môžeme si dovoliť experimentovať, ozdobovať a dekorovať od výmyslu sveta. Jedlá môžeme obohatiť bylinkami, sušeným ovocím, semienkami či plátkami limetky. Z mäsa sú vhodné aj tučnejšie druhy - kačica, hus, tuniak, losos, úhor či hovädzie. Ako prílohu však odporúčame najmä okvetnú zeleninu – sacharidom sa radšej vyhýbajme. Vo Váhach si však dajme oveľa viac záležať aj na prostredí, v ktorom jeme a na stolovaní – urobme si z jedenia doslova obrad. Tieto dni sú preto veľmi vhodné na rodinné slávnosti či pikniky. Ocenia to naši najbližší či partner.Záhrada a domácnosť
Deň je vhodný na vetranie či už priestorov v byte, alebo šatníkov, pivníc a pod. Pri dobrom počasí vyvetrajme aj periny či matrace. V domácnosti sa môžeme venovať prácam, ktoré vyžadujú rýchle schnutie – umývaniu drevených podláh, nábytkov, okien, alebo maľovanie. V záhrade sa venujme činnostiam spojeným so starostlivosťou o kvitnúce rastliny a strihaniu kvetov. Sadíme, presádzame, prihnojujeme, avšak nepolievame, šíria sa škodcovia.

Náš tip
BYLINNÁ KÚRA NA OBLIČKY
Potrebujeme: Horec vtáčí (prípadne žltý), listy brezy a pomleté plody šípky a plody čučoriedky prípadne borievky (byliny zoženieme v lekárni)
Príprava: Dve až tri lyžice z každej byliny dáme do litrovej nádoby. Zalejeme vopred pripravenou protiovou vodou (môžeme použiť aj obyčajnú, no protiová má výrazný detoxikačný účinok; návod na prípravu je nižšie). Nádobu prikryjeme a dáme do väčšej nádoby s vriacou vodou na 15 až 20 minút na miernom ohni. Necháme odstáť.
Ako na to: Večer odvar mierne prihrejeme a vypijeme dva poháre. V ostatnom rozpustíme dve lyžice soli a použijeme na obklady na oblasť celého chrbta a najmä obličiek. Necháme v teple pôsobiť až do rána. Môžeme použiť aj elektrický vankúš.
Túto kúru môžeme opakovať, až dokiaľ ranný moč nebude číry a nie zakalený. Súčasne sa čistia aj cievy, chrbtica. Nakoľko sa s toxínmi z organizmu vylučujú minerálne látky, je vhodné počas kúry zvýšiť príjem potravín bohatých najmä na vápnik a horčík.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 66%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
381378,9 Km
Posledný
nov:
13.6.2018 21:45:04
Prvá
štvrť:
20.6.2018 12:52:34
Spln: 28.6.2018 6:54:35
Posledná
štvrť:
6.7.2018 9:52:49
Nasledujúci
nov:
13.7.2018 4:49:36
Copyright (C) 2007 - 2018 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)