Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je streda 28. januára 2015, meniny má Alfonz , zajtra Gašpar 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Býk
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
koreň
Živel:
zem
Výživa:
soľ
Sila Mesiaca:
vzostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
26.01

Baran
celý detail
27.01
prvá štvrť
Býk
celý detail
28.01

Býk
celý detail
29.01

Blíženci
celý detail
30.01

Blíženci
celý detail
31.01

Blíženci
celý detail
01.02

Rak
celý detail
02.02

Rak
celý detail
03.02

Lev
celý detail
04.02
spln
Lev
náhľad
05.02

Lev
náhľad
06.02

Panna
náhľad
07.02

Panna
náhľad
08.02

Váhy
náhľad
09.02

Váhy
náhľad
10.02

Váhy
náhľad
11.02

Škorpión
náhľad
12.02
posledná štvrť
Škorpión
náhľad
13.02

Strelec
náhľad
14.02

Strelec
náhľad
15.02

Kozorožec
náhľad
16.02

Kozorožec
náhľad
17.02

Kozorožec
náhľad
18.02

Vodnár
náhľad
19.02
nov
Ryby
náhľad
20.02

Ryby
náhľad
21.02

Baran
náhľad
22.02

Baran
náhľad
23.02

Baran
náhľad
24.02

Býk
náhľad
25.02
prvá štvrť
Býk
náhľad
26.02

Blíženci
náhľad
27.02

Blíženci
náhľad
28.02

Rak
náhľad
01.03

Rak
náhľad
02.03

Lev
náhľad
03.03

Lev
náhľad
04.03


05.03


06.03


07.03


08.03




Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 28.1.2015

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 2. fáza, Mesiac sa vzďaľuje od Zeme a pribúda do splnu.  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Býk detail...
Živel: zem detail...
Časť rastliny: koreň detail...
Výživová akosť: soľ detail...
Sila Mesiaca: vzostupná detail...
Vplyv na organizmus: rozťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
hrtan, hlasivky, zuby, čeľuste, krk, uši, mandle, zátylok, štítna žľaza, srdcovo-cievny systém

Podľa vplyvu Luny:
Telesné tekutiny sa presúvajú do hrudnej oblasti, aktivizuje sa oblasť srdca, brucha, žlčníka, žalúdka, a čriev. Pri rozširovaní organizmu smeruje tok energie a tekutín na povrch, preto sa vyhýbajme veľkých výdajov energie a krvi, je to nevhodná doba na operácie, najmä však orgánov v aktivite.
 





Psychika
Pre dni Býka je charakteristická potreba materiálneho a finančného zabezpečenia z dôvodu citového bezpečia. Pociťujeme väčšiu potrebu citovej i materiálnej stability. V Býkovi nás môže ovládnuť aj vzťah k pôžitkom, zmyselnosť. Využime tieto aspekty s partnerom vo dvojici. Ideálna je spoločná večera pri exotickom jedle. Máme tiež väčší zmysel pre rodinné a finančné záležitosti. Prevláda v nás cit pre materializmus, vytrvalosť a neústupnosť. Myšlienky a reakcie máme uvážlivejšie a rozhodnutia v tejto dobe bývajú rozumnejšie a premyslenejšie ako inokedy. Charakteristická je tiež praktickosť vo všetkých smeroch – môžeme ju využiť nielen v zamestnaní, ale aj v domácnosti či na záhrade. No v Býkovi môžeme mať aj sklony k lenivosti, takže sa zamerajme najmä na práce, čo nás bavia, inak to nemusí dopadnúť dobre. Pravdepodobne nebudeme mať chuť ani na väčšie zmeny – napokon tie sa ani neodporúčajú, najmä v oblasti financií či zamestnania. To, čo počas dní Býka zrealizujeme, ide len ťažko zmeniť či zastaviť.



Zdravie
Býk vplýva najmä na orgány v okolí krku a tiež štítnu žľazu. Môžeme pociťovať problémy so zubami, s hrdlom či hlasivkami. Dávajme si pozor na prievan či prechladnutie. Ak sme náchylní na preťaženie hlasiviek či stratu hlasu šetrime si tento deň hlas, vyhýbajme sa chladeným a sýteným nápojom a pime teplé nápoje, najvhodnejšie sú bylinné čaje. Býk vplýva aj na srdcovo-cievny systém, preto si dávajme pozor na prílišné preťažovanie. Rozširujúci vplyv Mesiaca na náš organizmus praje veľmi dobrému zbavovaniu sa toxínov najmä orgánov v aktivite. Vhodné je kloktanie hrdla, výplachy ústnej dutiny, ošetrovanie zubov a ďasien výluhom zo šalvie, harmančeka či repíka, kúry a obklady na očistu štítnej žľazy od toxickej záťaže. Pribúdajúci Mesiac do splnu zasa praje dobrému využitiu živín. Pri problémoch so štítnou jedzme potraviny bohaté na jód – najmä ryby, morské živočíchy a riasy. Ak máme nábeh na paradentózu, či problémy so zubami, užívajme vitamín C, D a dostatok vápnika. Pokračujeme v detoxikácii ústnej dutiny cmúľaním slnečnicového oleja. Pri problémoch s vačkami na zubných koreňoch či iných zápalových ložiskách je vhodné použiť voskovú sviečku na odstránenie toxínov, ktorá účinne rieši aj opuchy a bolesti. Ušné sviečky je teraz vhodné použiť pri problémoch s ušami.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Organizmus sa rozširuje a ľahko za zbavuje toxínov. Doprajme si saunu, potné kúry, naťahovacie a uvoľňovacie cvičenia. Veľmi účinná je sauna aj para hlavne 9. a 10. deň cyklu. Dobre znášame teplo, ale ochladzujme sa opatrne. Naopak, na konci obdobia pred splnom vedie roztiahnutie organizmu k apatii a vtedy pôsobí studená voda povzbudivo. Zvýšme príjem tekutín a teplých bylinných čajov najmä s laxatívnymi účinkami. Vhodné sú tiež masáže, očista čriev a žalúdka, teplé bylinkové kúpele a detoxikačné masky a zábaly napríklad so zeleným ílom najmä na krk a dekolt.



Výživa
Počas druhej lunárnej fázy jedzme najmä tepelne upravenú stravu. Vhodné sú najmä dusená a kvasená zelenina, prívarky, polievky, kompóty, zemiaky, rôzne kaše či cestoviny, nekysnutý chlieb. S mierou tiež najmä kvasené mliečne výrobky, dusené mäsá. Vyhýbajme sa však, vyprážaným jedlám, jedlám z kysnutého cesta a vajciam. V Býkovi vládne zem – v kurze sú preto najmä plody zeme – koreňová zelenina. So zemou ladia predovšetkým jednoduché a výživné jedlá sacharidovej skupiny. K zemným znameniam neoddeliteľne patrí soľ, ktorú potrebujú naše telesné tekutiny. Ľudia s vyšším tlakom krvi však musia soliť opatrne. V Býkovi pripravujeme najmä domácu stravu –jedlá z koreňovej zeleniny a zemiakov. Býk má rád domácu stravu, preto je vhodná je aj kuchyňa našich babičiek. Navyše však aj rád oslavuje – preto tieto dni sú priaznivé najmä pre rodinné stolovanie, rodinné slávnosti či večeru v kruhu priateľov s tradičnými jedlami.



Záhrada a domácnosť
Do skleníkov či za okná začíname vysievať koreňovú zeleninu na predpestovanie, v záhrade prehádžeme kompost, ak nemrzne, môžeme prevzdušniť pôdu

Náš tip
MED S CITRÓNOVOU ŠŤAVOU NA ĎASNÁ
Domáci recept našich babičiek môžeme vyskúšať nielen pri aftách, ale aj zápaloch ústnej dutiny.
Potrebujeme: Jeden citrón, 1dl teplej vody, polievková lyžica včelieho medu.
Ako na to: Z citróna vytlačíme šťavu z citróna, zmiešame s teplou vodou a pridáme med. Touto tekutinou s vyplachujeme ústnu dutinu.



Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 64%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
379170 Km
Posledný
nov:
20.1.2015 14:14:55
Prvá
štvrť:
27.1.2015 5:49:43
Spln: 4.2.2015 0:10:01
Posledná
štvrť:
12.2.2015 4:52:02
Nasledujúci
nov:
19.2.2015 0:49:18




Copyright (C) 2007 - 2015 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)