ISSN 1337-6179          dnes je nedeľa 16. júna 2019, meniny má Blanka, Bianka , zajtra Adolf 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Strelec
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
plod
Živel:
oheň
Výživa:
bielkoviny/plod
Sila Mesiaca:
neutrálna
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
10.06
prvá štvrť
Panna
celý detail
11.06

Panna
celý detail
12.06

Váhy
celý detail
13.06

Váhy
celý detail
14.06

Škorpión
celý detail
15.06

Škorpión
celý detail
16.06

Strelec
celý detail
17.06
spln
Strelec
celý detail
18.06

Kozorožec
celý detail
19.06

Kozorožec
celý detail
20.06

Kozorožec
celý detail
21.06

Vodnár
celý detail
22.06

Vodnár
celý detail
23.06

Ryby
náhľad
24.06

Ryby
náhľad
25.06
posledná štvrť
Ryby
náhľad
26.06

Baran
náhľad
27.06

Baran
náhľad
28.06

Býk
náhľad
29.06

Býk
náhľad
30.06

Blíženci
náhľad
01.07

Blíženci
náhľad
02.07
nov
Blíženci
náhľad
03.07

Rak
náhľad
04.07

Rak
náhľad
05.07

Lev
náhľad
06.07

Lev
náhľad
07.07

Panna
náhľad
08.07

Panna
náhľad
09.07
prvá štvrť
Váhy
náhľad
10.07

Váhy
náhľad
11.07

Škorpión
náhľad
12.07

Škorpión
náhľad
13.07

Strelec
náhľad
14.07

Strelec
náhľad
15.07

Kozorožec
náhľad
16.07
spln
Kozorožec
náhľad
17.07

Kozorožec
náhľad
18.07

Vodnár
náhľad
19.07

Vodnár
náhľad
20.07

Ryby
náhľad
21.07
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 16.6.2019

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 2. fáza, Mesiac sa vzďaľuje od Zeme a pribúda do splnu  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Strelec detail...
Živel: oheň detail...
Časť rastliny: plod detail...
Výživová akosť: bielkoviny/plod detail...
Sila Mesiaca: neutrálna detail...
Vplyv na organizmus: rozťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
Strelec ovplyvňuje stehná, boky, krížová kosť a pohyblivosť

Podľa vplyvu Luny:
Telesné tekutiny sa presúvajú do hrudnej oblasti, aktivizuje sa oblasť srdca, brucha, žlčníka, žalúdka, a čriev. Pri rozťahovaní organizmu smeruje tok energie a tekutín na povrch, preto sa vyhýbajme veľkých výdajov energie a krvi, je to nevhodná doba na operácie, najmä však orgánov v aktivite.
 

Psychika
Pod vplyvom Strelca máme chuť skúšať všetko nové, objavovať neobjavené.... Nechajme preto voľný priechod fantázii alebo vnímaniu či analyzovaniu vecí a dejov okolo nás. Dni sú plné nezávislosti, voľnosti a sebarealizácie. No pri zlých aspektoch sa môžeme zájsť až do bezohľadnosti pri presadzovaní svojich cieľov. Počas dní Strelca mávame tiež vznešené a idealistické myšlienky, vysoké ciele, lásku k cestovaniu, túžbu dopátrať sa pravdy. Naše city väčšinou víťazia nad rozumom. Tento deň preto využime na prechádzku do prírody alebo výlet len tak rovno za nosom. Najmä objavovanie pre nás ešte neznámych zákutí nám môže padnúť vhod a priniesť zaujímavé prekvapenia či príjemné zážitkyZdravie
Znamenie Strelca vplýva na boky, bedrové kĺby, krížovú kosť, stehná, no aj celkovú pohyblivosť. Nerobme žiadne namáhavé cvičenia či väčšie túry, ak máme problémy s bedrovými kĺbmi. Rozširujúci vplyv Mesiaca pozitívne vplýva na detoxikáciu a očistné kúry, najmä orgánov v aktivite. Mesiac však zároveň pribúda do splnu, takže telo zároveň dokáže prijať a využiť živiny, ktoré mu dodáme. Čím je spln bližšie, tým je tento vplyv silnejší. Pri problémoch s bedrovými kĺbmi či krížami si môžeme prikladať olejové zábaly z ľubovníkového oleja a robiť s masáže ľubovníkovým olejom. Pime čaje podporujúce vyplavovanie solí a podporujúce očistu kĺbov. Vhodné je zvýšiť príjem rutínu, vitamínov A a D a bioflavonoidy.

Zajtra nastáva spln. Počas splnu (vrátane trojdňového obdobia pred a po splne) by sme sa mali vyhýbať príjmu energeticky bohatej stravy – najmä na cukry a tuky, príjmu akýchkoľvek škodlivín do organizmu – návykových látok, konzervovaných, chemicky upravovaných a prifarbovaných potravín, káve, alkoholu, cigaretám atď. Vyhnime sa tiež náročným operáciám, trhaniu zubov a očkovaniu.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Doprajme si masáže panvovej oblasti, nôh, stehien, krížovej časti chrbtice. Vhodné sú tiež kúpele a masáže celého tela. Veľmi účinná je sauna aj para, hlavne 9. a 10. deň cyklu. Dobre znášame teplo, ale ochladzujme sa opatrne. Naopak, na konci obdobia pred splnom vedie roztiahnutie organizmu k apatii a vtedy pôsobí studená voda povzbudivo. Zvýšme príjem vody a teplých bylinkových čajov najmä s laxatívnymi účinkami. Doprajme si bylinkové kúpele zamerané najmä na ošetrovanie orgánov v aktivite. Z pohybových aktivít sú vhodné uvoľňovacie a naťahovacie cviky najmä na panvovú a krížovú oblasť, stehná a nohy. Ak máme problémy so žilami či bedrovými kĺbmi, tento deň ich určite nezaťažujme behaním či dlhým chodením. Uvoľnime si bedrovú a krížovú časť chrbtice cvičením v ľahu na chrbte, pri ktorom budeme pokrčené nohy v kolenách pomaly pretáčať do strán a späť. Bedrové kĺby si uvoľníme krúžením dolných končatín.Výživa
Počas druhej lunárnej fázy jedzme najmä tepelne upravenú stravu. Vhodné sú najmä dusená a kvasená zelenina, prívarky, polievky, kompóty, zemiaky, rôzne kaše či cestoviny, nekysnutý chlieb. S mierou tiež najmä kvasené mliečne výrobky, dusené mäsá. Vyhýbajme sa však, vyprážaným jedlám, jedlám z kysnutého cesta a vajciam. V dňoch Strelca nám dobre trávia najmä bielkoviny. Zo zeleniny by sme mali uprednostňovať najmä plodovú zeleninu a tiež ovocie. Dopriať si môžeme aj iné zložky potravín či druhy zelenín, ktorými náš jedálniček obohatíme. Po tieto dni si môžeme dopriať zdravšie druhy mäsa - hydinu, ryby, teľacie, jahňacie či zverinu. Vegetariáni by si dnes mali dopriať sójové produkty vo forme tofu syra alebo mlieka. Môžeme popustiť uzdu fantázii aj v kuchyni a skúšať odvážnejšie kombinácie – inšpirujme sa napríklad indickou či čínskou kuchyňou. Vhodná je najmä delená strava, jedlá zo sóje a zeleniny. Korenie sa odporúča ostré a pikantné.Záhrada a domácnosť
Dnes sa v záhrade staráme najmä o plodové rastliny, ovocné kríky a stromy. Vysievame a sadíme plodovú zeleninu, kríčkovú fazuľu, hrach, cviklu, fenikel, čínsku kapustu. Prerezávme ovocné dreviny, hrozno, orechy. Zbierame bylinky priaznivo pôsobiace na orgány v aktivite. Zostriháme vňate byliniek. V domácnosti sa venujeme prácam súvisiacim s rýchlym schnutím.

Náš tip
BYLINNÁ KÚRA PROTI VYČERPANIU
Kúra je vhodná pri únavovom syndróme, vyčerpaní, ale aj pri úbytku vitálnych síl u starých ľudí a po zápalových ochoreniach.
Potrebujeme: rovnaký diel vňate skorocelu, rebríčka a žihľavy, pravý včelí med
Ako na to: Polievkovú lyžicu bylinnej zmesi zalejeme 3/4 litra vriacej vody a necháme 15 minút lúhovať. Pijeme 3x denne po 150ml. Čaj mierne vychladený osladíme medom, a to tak, že v 1. a 9. týždni dáme do 150ml čaju 1/2 lyžičky medu, v 2. a 8. týždni 1 lyžičku, v 3.a 7. týždni 1,5 lyžičky, v 4.,5. a 6. týždni sladíme dvoma čajovými lyžičkami.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 99%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
387387,3 Km
Posledný
nov:
3.6.2019 12:02:59
Prvá
štvrť:
10.6.2019 8:00:34
Spln: 17.6.2019 10:31:19
Posledná
štvrť:
25.6.2019 11:48:01
Nasledujúci
nov:
2.7.2019 21:17:10
Copyright (C) 2007 - 2019 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)