ISSN 1337-6179          dnes je streda 16. októbra 2019, meniny má Vladimíra , zajtra Hedviga 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Býk
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
koreň
Živel:
zem
Výživa:
soľ
Sila Mesiaca:
vzostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
14.10

Baran
celý detail
15.10

Býk
celý detail
16.10

Býk
celý detail
17.10

Býk
celý detail
18.10

Blíženci
celý detail
19.10

Blíženci
celý detail
20.10

Rak
celý detail
21.10
posledná štvrť
Rak
celý detail
22.10

Lev
celý detail
23.10

Lev
náhľad
24.10

Panna
náhľad
25.10

Panna
náhľad
26.10

Váhy
náhľad
27.10

Váhy
náhľad
28.10
nov
Škorpión
náhľad
29.10

Škorpión
náhľad
30.10

Strelec
náhľad
31.10

Strelec
náhľad
01.11

Strelec
náhľad
02.11

Kozorožec
náhľad
03.11

Kozorožec
náhľad
04.11
prvá štvrť
Vodnár
náhľad
05.11

Vodnár
náhľad
06.11

Ryby
náhľad
07.11

Ryby
náhľad
08.11

Ryby
náhľad
09.11

Baran
náhľad
10.11

Baran
náhľad
11.11

Býk
náhľad
12.11
spln
Býk
náhľad
13.11

Býk
náhľad
14.11

Blíženci
náhľad
15.11

Blíženci
náhľad
16.11

Rak
náhľad
17.11

Rak
náhľad
18.11

Lev
náhľad
19.11
posledná štvrť
Lev
náhľad
20.11


21.11


22.11


23.11


24.11
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 16.10.2019

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 3. fáza, Mesiac ubúda do svojej poslednej štvrte a približuje sa k Zemi.  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Býk detail...
Živel: zem detail...
Časť rastliny: koreň detail...
Výživová akosť: soľ detail...
Sila Mesiaca: vzostupná detail...
Vplyv na organizmus: sťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
hrtan, hlasivky, zuby, čeľuste, krk, uši, mandle, srdcovo-cievny systém

Podľa vplyvu Luny:
Nastáva proces od rozšírenia k stiahnutiu na najjemnejších úrovniach nášho tela. Energia a tekutiny sa koncentrujú v hĺbke organizmu, prejavujú sa u nás nové sily, máme chuť športovať, dobre znášame. telesnú záťaž. Dochádza k aktivizácii obličiek, pohlavných orgánov, prostaty, močového mechúra a tenkého čreva.
 

Psychika
Pre dni Býka je charakteristická potreba materiálneho a finančného zabezpečenia z dôvodu citového bezpečia. Pociťujeme väčšiu potrebu citovej i materiálnej stability. V Býkovi nás môže ovládnuť aj vzťah k pôžitkom, zmyselnosť. Využime tieto aspekty s partnerom vo dvojici. Ideálna je spoločná večera pri exotickom jedle. Máme tiež väčší zmysel pre rodinné a finančné záležitosti. Prevláda v nás cit pre materializmus, vytrvalosť a neústupnosť. Myšlienky a reakcie máme uvážlivejšie a rozhodnutia v tejto dobe bývajú rozumnejšie a premyslenejšie ako inokedy. Charakteristická je tiež praktickosť vo všetkých smeroch – môžeme ju využiť nielen v zamestnaní, ale aj v domácnosti či na záhrade. No v Býkovi môžeme mať aj sklony k lenivosti, takže sa zamerajme najmä na práce, čo nás bavia, inak to nemusí dopadnúť dobre... Pravdepodobne nebudeme mať chuť ani na väčšie zmeny – napokon tie sa ani neodporúčajú, najmä v oblasti financií či zamestnania. To, čo počas dní Býka zrealizujeme, ide len ťažko zmeniť či zastaviť.Zdravie
Býk vplýva najmä na orgány v okolí krku a tiež štítnu žľazu. Môžeme pociťovať problémy so zubami, s hrdlom či hlasivkami. Dávajme si pozor na prievan či prechladnutie. Vhodné je kloktanie hrdla, výplachy ústnej dutiny, ošetrovanie zubov a ďasien výluhom zo šalvie, harmančeka či repíka. Ak sme náchylní na preťaženie hlasiviek či stratu hlasu šetrime si tento deň hlas, vyhýbajme sa chladeným a sýteným nápojom a pime teplé nápoje, najvhodnejšie sú bylinné čaje. Býk vplýva aj na srdcovo-cievny systém, preto si dávajme pozor na prílišné preťažovanie. Ubúdajúci Mesiac má pozitívny vplyv na očistu organizmu, najmä orgánov v aktivite. Jeho sťahujúci vplyv zasa praje veľmi dobrému využitiu vitamínov a minerálov. Zaraďme preto do stravy vitamíny, ktoré podporujú orgány v aktivite. Pri problémoch so štítnou žľazou preto jedzme potraviny bohaté na jód – najmä ryby, morské živočíchy a riasy. Ak máme nábeh na paradentózu, či problémy so zubami, užívajme vitamín C, , D a dostatok vápnika. Mesiac sa približuje k Zemi, organizmus sa sťahuje, menej krváca pri poraneniach. Ovplyvnená je aj energia tekutín v hlave.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Telo sa sťahuje a tým stráca pružnosť, preto radšej vynechajte cvičenia náročné na ohybnosť kĺbov a väziva. Veľmi účinné sú aj kúpele, obklady a masáže, z ktorých sa cez pokožku vstrebávajú liečivé a omladzujúce látky. Organizmus dobre zadržiava všetky živiny, podporné prostriedky, ktoré mu dodáme. Doprajme si masáž hlavy, obklady očí, hrdla, preplachovanie nosa slanou vodou, výplachy ústnej dutiny, inhalácie. Sprchujme sa vlažnou vodou. Vhodné je tiež plávanie, posilňovacie cviky najmä pre oblasť šije a krku, joga.Výživa
V tretej fáze uprednostnime v strave čerstvú zeleninu, ovocie (od druhej polovici fázy), strukoviny, môžeme si dopriať aj vyprážané jedlá. S mierou môžeme konzumovať kyslé mliečne výrobky, mäso a mäsové výrobky, vajcia, sladkosti, cesnak. Vyhýbame sa čokoláde, paprike, horčici a kapuste. Býkovi vládne zem – v kurze sú preto najmä plody zeme – koreňová zelenina. So zemou ladia predovšetkým jednoduché a výživné jedlá sacharidovej skupiny. K zemným znameniam neoddeliteľne patrí soľ, ktorú potrebujú naše telesné tekutiny. Ľudia s vyšším tlakom krvi však musia soliť opatrne, a to najmä pri sťahujúcom vplyve pribúdajúceho Mesiaca. V Býkovi pripravujeme najmä domácu stravu –jedlá z koreňovej zeleniny a zemiakov, no v tejto fáze ich skúsme nechať v čo najčerstvejšej podobe. Vhodné sú šaláty z fazule, nastrúhanej koreňovej zeleniny ako doplnok k sacharidovým jedlám. Dopriať si môžeme morské plody a živočíchy kvôli dostatku jódu. Nezabudnime na dostatočný prísun cibule a cesnaku. Býk má rád domácu stravu, preto je vhodná je aj kuchyňa našich babičiek. Navyše však aj rád oslavuje – preto tieto dni sú priaznivé najmä pre rodinné stolovanie, rodinné slávnosti či večeru v kruhu priateľov s tradičnými jedlami.Záhrada a domácnosť
Deň je vhodný na prácu so zemou. Okopávame a kypríme zem okolo zasadených rastlín, prekypríme a mulčujeme záhony, naposledy prehádžeme kompost. Pod ovocné stromy na šírku ich koruny pridáme podstielku s kompostom. Zberáme a uskladňujeme najmä neskorú koreňovú zeleninu.

Náš tip
CESNAKOVO-BAZOVÝ VÝŤAŽOK NA BOLESTI HRDLA
Osvedčil sa najmä pri zápaloch hrdla, zachrípnutí i strate hlasu. Pri pravidelnom používaní najmä v chrípkovom období posilňuje imunitu.
Potrebujeme: 2 celé cesnaky, med a kvety čiernej bazy
Ako na to: Cesnaky ošúpeme, rozdrvíme či prelisujeme. Necháme zovrieť 1/5 litra vody, zalejeme ňou cesnak, pridáme 3 polievkové lyžice medu a 2 polievkové lyžice čiernej bazy. Necháme lúhovať dve hodiny. Precedíme do termosky a pijeme teplé. Pri problémoch pijeme každú hodinu 1/2 deci v priebehu 3-4 dní. V rámci prevencie si môžeme dať po deci ráno a večer.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 91%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
391166,2 Km
Posledný
nov:
28.9.2019 20:27:54
Prvá
štvrť:
5.10.2019 18:48:04
Spln: 13.10.2019 23:10:50
Posledná
štvrť:
21.10.2019 14:41:37
Nasledujúci
nov:
28.10.2019 4:40:15
Copyright (C) 2007 - 2019 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)