Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je štvrtok 24. apríla 2014, meniny má Juraj , zajtra Marek 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Vodnár
Fáza Mesiaca:
4. fáza
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
vzostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
21.04

Kozorožec
celý detail
22.04
posledná štvrť
Kozorožec
celý detail
23.04

Vodnár
celý detail
24.04

Vodnár
celý detail
25.04

Ryby
celý detail
26.04

Ryby
celý detail
27.04

Baran
celý detail
28.04

Baran
celý detail
29.04
nov
Býk
celý detail
30.04

Býk
celý detail
01.05

Blíženci
náhľad
02.05

Blíženci
náhľad
03.05

Blíženci
náhľad
04.05

Rak
náhľad
05.05

Rak
náhľad
06.05

Lev
náhľad
07.05
prvá štvrť
Lev
náhľad
08.05

Lev
náhľad
09.05

Panna
náhľad
10.05

Panna
náhľad
11.05

Váhy
náhľad
12.05

Váhy
náhľad
13.05

Váhy
náhľad
14.05
spln
Škorpión
náhľad
15.05

Škorpión
náhľad
16.05

Strelec
náhľad
17.05

Strelec
náhľad
18.05

Kozorožec
náhľad
19.05

Kozorožec
náhľad
20.05

Vodnár
náhľad
21.05
posledná štvrť
Vodnár
náhľad
22.05

Ryby
náhľad
23.05

Ryby
náhľad
24.05

Baran
náhľad
25.05

Baran
náhľad
26.05


náhľad
27.05


náhľad
28.05


náhľad
29.05


30.05


31.05


01.06
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 24.4.2014

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 4. fáza, Mesiac sa vzďaľuje od Zeme a zároveň ubúda do novu. Do znamenia Rýb vstúpi o 8:35 LČ. Deň je však ešte pod väčším vplyvom Vodnára.  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Vodnár detail...
Živel: vzduch detail...
Časť rastliny: kvet detail...
Výživová akosť: tuky detail...
Sila Mesiaca: vzostupná detail...
Vplyv na organizmus: rozťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
lýtka, píšťaly, päty, členky a žily

Podľa vplyvu Luny:
Vplyvom vzďaľovania sa Mesiaca od Zeme prúd energie a tekutín smeruje k hlave, váha tela sa zmenšuje, všetko sa rozširuje. Ovplyvnená je energia tekutín v celom tele. Narastá pasivita, vznikajú opuchy, nečistoty odchádzajú z tela. Aktivizuje sa kostra, koža a tráviaci systém. U chorých ľudí nastáva zhoršenie zdravotného stavu, bolesti, zápaly.
 

Psychika
Podľa vplyvu Vodnára máme tendenciu na vzletné, nespútané správanie, uplatnia sa aj intuitívne myšlienky. Preto nám dnes pôjdu od ruky všetky tvorivé nápady. Keď navyše pritom poslúchneme našu intuíciu, môže sa nám to vyplatiť v súkromí i v pracovnej sfére. Využime tieto vplyvy, no dávajme si pozor, aby sme až príliš nelietali v oblakoch. Zachovajme si vo všetkom mieru a vyhýbajme sa konfliktom. Nestrpíme totiž žiadne spútavanie, ťažko sa nám dodržujú predpisy, či príkazy nadriadených. Ľahko tiež môžeme prepadnúť nervozite a stresu. Ovládnuť nás môže aj nezávislosť, odstup, potreba slobody vo vzťahu. Ak to preženieme, hrozia problémy vo vzťahu či na pracovisku. Nakoľko sú dni Vodnára vhodné najmä na tímovú prácu, otvorenosť a tvorivosť využime tieto vplyvy najmä v práci, pri kolektívnych alebo spoločenských aktivitách. Deň je vhodný aj na nadväzovanie nových priateľstiev či posilnenie tých starýchZdravie
Znamenie Vodnára ovplyvňuje najmä predkolenie, priehlavkové kĺby, žily – najmä varixy na dolných končatinách. Dnes sa radšej vyhnime dlhému státiu na nohách, namáhavým túram či horským výstupom a tiež všetkým činnostiam, ktoré výrazne zaťažujú predkolenie. Ak trpíme kŕčovými žilami, vyložme si nohy do vyššej polohy vždy, ako je to možné. Nakoľko je priaznivá fáza na očistu organizmu, najmä však orgánov v aktivite zamerajme sa na očistné bylinné kúpele či zábaly nôh a kŕčových žíl. Kŕčové žily si ošetrujme nechtíkovou masťou, alebo masťou s výťažkom gaštanu.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Obdobie je priaznivé pre očistné kúry - pitie ovocných štiav, klystíry, hladovky. Odporúčajú sa obrátené polohy, sed alebo ľah so zdvihnutými nohami, viac chôdze ako sedenia. Dnešok je ako stvorený na relaxačné prechádzky, relaxačné bicyklovanie, jemné masáže predkolenia a priehlavkov. Medzi vhodné športy pri kŕčových žilách patrí plávanie, jazda na bicykli. Naopak, nevhodné je posilňovanie, behanie a aerobik. Doprajme si saunu, pime prečisťovacie čaje s laxatívnym účinkom. Nohám venujme zvýšenú pozornosť – robme striedavé sprchovanie studenou a teplou vodou, zakončené studenou. V ľahu na chrbte pohybujeme vo zvýšenej polohe nohami v členkoch, najmä krúživými pohybmi. Veľmi dobrým cvikom je aj „sviečka“.Výživa
Počas štvrtej lunárnej fázy jedzme najmä tepelne upravenú stravu. Vhodné sú najmä dusená zelenina, prívarky, polievky, kompóty, zemiaky, rôzne kaše či cestoviny. Povolené sú tiež mliečne výrobky, kvasená zeleniny, jedlá z rýb. Vyhýbajme sa však čokoláde, vyprážaným jedlám a najmä mäsu. V tejto fáze vynechávame mäsité jedlá a potraviny s vysokým obsahom tuku. Vodnár je ovplyvnený ľahkosťou spaľovania i využitia tukov – použime v kuchyni čo najviac zdravých rastlinných panenských olejov. Zo zeleniny je vhodná najmä kvetová -ružičkový kel, karfiol, brokolica, artičoky. Po tieto dni by sme mali do stravy zaradiť aj potraviny s obsahom rutínu a bioflavonoidov, prospievajúcich najmä kŕčovým žilám. Sú to najmä pohánka, pšeničné klíčky, grepy a iné citrusové plody. Skúsme si urobiť napríklad zapečenú brokolicu, pohánkové rizoto, alebo cestoviny so zelinovo-syrovou omáčkou. Dni sú vhodné najmä na tímovú prácu – nevynímajúc prípravu jedla. Skúsme teda do varenia zapojiť svojho partnera či deti – v tieto dni máme šancu, že nám od hrncov určite neutečú a veľa sa priučia. Trúfnuť si pritom môžeme aj na komplikovanejšie jedlá.Záhrada a domácnosť
V domácnosti vetráme a upratujeme či už priestory v byte, alebo šatníky, pivnice a pod. Pri dobrom počasí vyvetrajme aj periny či matrace. Môžeme sa venovať prácam, ktoré vyžadujú rýchle schnutie – umývaniu drevených podláh, nábytkov, okien, alebo maľovanie. V záhrade sa venujeme sa rastlinám, ktoré rastú pre kvet, zrezávame, prihnojujeme. Nepolievame, šíria sa škodcovia. Sadíme brokolicu a letničky, vysádzame ťahavé ruže a kry. Trsy rozrastených trvaliek rozdeľujeme a presádzame. Proti škodcom bojujeme postrekmi.

Náš tip
CVIČENIE PRE ÚĽAVU NÔH
Pri problémoch s opúchaním nôh a s kŕčovými žilami prospeje joga, ktorú ľahko zvládnete aj doma. Dýchacie cvičenie je nielen bezpečné, ale aj jednoduché.
Ako na to: Stačí si ľahnúť na chrbát, nohy oprieť o stenu a pomaly pravidelne dýchať pomocou bránice. Krv, ale aj lymfa tak odteká z nôh vďaka gravitácii a hlboké a pravidelné dýchanie vytvára v hrudníku správny podtlak. Krv tak ľahšie prúdi z preplnených ciev dolných končatín do veľkých žíl v hrudníku. To isté platí aj o lymfe.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 31%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
364484,5 Km
Posledný
nov:
30.3.2014 20:48:07
Prvá
štvrť:
7.4.2014 10:31:44
Spln: 15.4.2014 9:45:18
Posledná
štvrť:
22.4.2014 9:53:07
Nasledujúci
nov:
29.4.2014 8:17:37
Copyright (C) 2007 - 2014 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)