Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je streda 27. mája 2015, meniny má Iveta , zajtra Viliam 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Panna
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
koreň
Živel:
zem
Výživa:
soľ
Sila Mesiaca:
zostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
25.05
prvá štvrť
Lev
celý detail
26.05

Panna
celý detail
27.05

Panna
celý detail
28.05

Váhy
celý detail
29.05

Váhy
celý detail
30.05

Váhy
celý detail
31.05

Škorpión
celý detail
01.06

Škorpión
celý detail
02.06
spln
Strelec
celý detail
03.06

Strelec
náhľad
04.06

Strelec
náhľad
05.06

Kozorožec
náhľad
06.06

Kozorožec
náhľad
07.06

Vodnár
náhľad
08.06

Vodnár
náhľad
09.06
posledná štvrť
Ryby
náhľad
10.06

Ryby
náhľad
11.06

Baran
náhľad
12.06

Baran
náhľad
13.06

Býk
náhľad
14.06

Býk
náhľad
15.06

Blíženci
náhľad
16.06
nov
Blíženci
náhľad
17.06

Rak
náhľad
18.06

Rak
náhľad
19.06

Rak
náhľad
20.06

Lev
náhľad
21.06

Lev
náhľad
22.06

Panna
náhľad
23.06

Panna
náhľad
24.06
prvá štvrť
Panna
náhľad
25.06

Váhy
náhľad
26.06

Váhy
náhľad
27.06

Škorpión
náhľad
28.06

Škorpión
náhľad
29.06

Škorpión
náhľad
30.06

Strelec
náhľad
01.07


02.07


03.07


04.07


05.07
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 27.5.2015

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 2. fáza, Mesiac pribúda do splnu a zároveň sa vzďaľuje od Zeme.  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Panna detail...
Živel: zem detail...
Časť rastliny: koreň detail...
Výživová akosť: soľ detail...
Sila Mesiaca: zostupná detail...
Vplyv na organizmus: rozťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
slezina, pankreas, tenké a hrubé črevo, trávenie, nervy

Podľa vplyvu Luny:
Telesné tekutiny sa presúvajú do hrudnej oblasti, aktivizuje sa oblasť srdca, brucha, žlčníka, žalúdka, a čriev. Pri rozširovaní organizmu smeruje tok energie a tekutín na povrch, preto sa vyhýbajme veľkých výdajov energie a krvi, je to nevhodná doba na operácie, najmä však orgánov v aktivite.
 

Psychika
Panny podporujú všetko, čo súvisí s plánovaním, výpočtami a chladnou stratégiou. Dni sú vhodné na premyslené plánovanie pracovných postupov či domácich prác. Vhodné je urobiť si poriadok nielen v domácnosti, ale aj v citových a rodinných vzťahoch, najmä ak je potrebné niečo zmeniť. V citovej stránke máme totiž tendenciu všetko rozumovo analyzovať a pri rozhodovaní lepšie zachováme chladnú hlavu. Tieto dni by sme mali využiť aj na finančné kalkulácie či plánovanie rozpočtov. Od ruky nám ide každá práca, ktorá si vyžaduje viac času a premýšľania. Pozor si však dajme, aby sme sa pre prílišné puntičkárstvo nestratili v detailoch, a unikne nám pritom podstata. Máme dnes väčší sklon k čistote, poriadkumilovnosti, zodpovednému plneniu povinností, ohľaduplnosti a starostlivosti o seba a aj o druhých, tak to patrične využime.Zdravie
Organizmus sa rozširuje, viac krváca pri poraneniach, no má aj schopnosť zbavovať sa škodlivín. Preto je vhodný čas na očistné kúry orgánov v aktivite. Vhodné sú prečisťujúce výplachy čriev a žalúdka. Pri problémoch s pankreasom jedzme tento deň len varenú a pomixovanú zeleninu, pime trávenie podporujúce a kŕče uvoľňujúce čaje. Pribúdajúci Mesiac zasa praje dobrému využitiu vitamínov a minerálov, ale tiež prírodných prostriedkov na posilnenie orgánov, ktoré sú práve v aktivite. Zvýšme najmä príjem vitamínov skupiny B, zinku a železa s vitamínom C. Vhodné je tiež užívať podporné prostriedky na regeneráciu a očistu sleziny, pankreasu a žalúdka. Pri nervovom vypätí a väčšom strese si pripravme čaj z ľubovníka, medovky či valeriány. Upokojenie nervovej sústavy podporme aromaterapiou – vhodné sú levanduľová, pomarančová alebo škoricová silica. Pri problémoch s trávením si doprajme striedmu, nezaťažujúcu stravu, pime čaj z feniklu alebo mäty piepornej.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Pribúdajúci Mesiac pomáha zadržiavať stravou prijaté vitamíny a minerály, no aj tuky. Máme väčší sklon k priberaniu, takže pozor na to čo jeme. Na druhú stranu však môžeme prehrešky stravy odstrániť veľmi rýchlo, ak telu pomôžeme vhodnými prečisťujúcimi čajmi. Doprajme si masáž brucha, najmä ak máme problémy s črevami, saunu, teplé bylinné kúpele. Veľmi účinná je sauna aj para, hlavne 9. a 10. deň cyklu. Dobre znášame teplo, ale ochladzujme sa opatrne. Naopak, na konci obdobia pred splnom vedie roztiahnutie organizmu k apatii a vtedy pôsobí studená voda povzbudivo. Sprchujme sa vlažnou vodou. Vhodné sú naťahovacie a uvoľňovacie cviky - v týchto dňoch najmä na brušnú oblasť. Dni sú vhodné na zmenu účesov.Výživa
Jedzme najmä nezaťažujúcu stravu. Práve dni Panny sú veľmi vhodné na malú preventívnu zdravotnú kúru. Vyhýbajme sa ťažkým, tučným a najmä vyprážaným jedlám, mäsovým výrobkom a majonézovým šalátom. V strave uprednostnime veľa vlákniny, koreňovú zeleninu vo forme polievok, nákypov v kombinácii so zdravými obilninami či strukovinami. Dni Panny sú dňami koreňov, preto preferujme najmä koreňovú zeleninu. Vhodné sú zemiaky, pór, cibuľu, mrkvu, petržlen, repu, reďkvičky, topinambury či zeler. Kombinovať ich môžeme so zdravými obilninami. Stravu si môžeme doplniť o ovsené vločky, krúpy, celozrnné pečivo, naturálnu ryžu, oriešky či med. Dopriať si môžeme aj kozie či kravské mlieko alebo jogurty.Záhrada a domácnosť
Nakoľko sú dni Panny zároveň aj dňami koreňov, vhodné sú takmer všetky práce v záhrade, na poli a v lese, súvisiace so sadením, presádzaním a zakoreňovaním. Sadíme a vysievame rastliny, ktoré rastú pre korene – koreňovú zeleninu. Pracujeme so zemou, čistíme záhony, trávnik. Vhodný čas na starostlivosť o podzemnú časť rastlín, siatie a vysádzanie pri zostupnom Mesiaci. Presádzame izbové a balkónové kvetiny, predpestované dvojročné rastliny, ktoré takto rýchlo zapustia korene a dobre porastú.

Náš tip
PRVÁ POMOC PRI PREKYSLENÍ: NÁPOJ Z RIASY AGAR-AGAR
Je to polysacharid, rôsol, vyrobený z morských chalúh, ktorý sa používa v potravinárstve ako zahusťovadlo a na prípravú prírodného želé. Je vysoko zásadotvorná, takže jej časté používanie pomôže telu vyrovnať pH.
Ako na to: Prášok dostať najmä v bioobchodoch. Ak ho zarobíme s dostatočným množstvom vody, vznikne nápoj, ktorý môžeme popíjať počas celého dňa.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 63%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
405489,9 Km
Posledný
nov:
18.5.2015 6:15:43
Prvá
štvrť:
25.5.2015 19:20:42
Spln: 2.6.2015 18:21:58
Posledná
štvrť:
9.6.2015 17:43:09
Nasledujúci
nov:
16.6.2015 16:07:43
Copyright (C) 2007 - 2015 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)