Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je nedeľa 29. mája 2016, meniny má Vilma , zajtra Ferdinand 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Ryby
Fáza Mesiaca:
prvá štvrť
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
vzostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
23.05

Strelec
celý detail
24.05

Strelec
celý detail
25.05

Kozorožec
celý detail
26.05

Kozorožec
celý detail
27.05

Vodnár
celý detail
28.05

Vodnár
celý detail
29.05
prvá štvrť
Ryby
celý detail
30.05

Ryby
celý detail
31.05

Ryby
celý detail
01.06

Baran
celý detail
02.06

Baran
celý detail
03.06

Býk
celý detail
04.06

Býk
celý detail
05.06
nov
Blíženci
náhľad
06.06

Blíženci
náhľad
07.06

Rak
náhľad
08.06

Rak
náhľad
09.06

Lev
náhľad
10.06

Lev
náhľad
11.06

Panna
náhľad
12.06
prvá štvrť
Panna
náhľad
13.06

Panna
náhľad
14.06

Váhy
náhľad
15.06

Váhy
náhľad
16.06

Škorpión
náhľad
17.06

Škorpión
náhľad
18.06

Škorpión
náhľad
19.06

Strelec
náhľad
20.06
spln
Strelec
náhľad
21.06

Kozorožec
náhľad
22.06

Kozorožec
náhľad
23.06

Vodnár
náhľad
24.06

Vodnár
náhľad
25.06

Vodnár
náhľad
26.06

Ryby
náhľad
27.06
posledná štvrť
Ryby
náhľad
28.06

Baran
náhľad
29.06

Baran
náhľad
30.06

Býk
náhľad
01.07

Býk
náhľad
02.07

Blíženci
náhľad
03.07
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 29.5.2016

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: prvá štvrť, presná polovica Mesiaca v tvare C, Slnko zviera s Mesiacom pravý uhol, prebieha mesačný príliv v dobe slnečného odlivu. Sily sa odpočítavajú, príliv a odliv je najnižší  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Ryby detail...
Živel: voda detail...
Časť rastliny: list detail...
Výživová akosť: sacharidy detail...
Sila Mesiaca: vzostupná detail...
Vplyv na organizmus: rozťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
chodidlá, lymfatický systém, nervový systém

Podľa vplyvu Luny:
V tomto momente je telo najťažšie, najviac stiahnuté a začína sa rozťahovať. Preto je tento deň mesačného cyklu stresom pre náš organizmus.
 

Psychika
Väčšina z nás dnes pod vplyvom Rýb pociťuje veľký súcit s inými a tiež máme väčšiu predstavivosť, ale i precitlivenosť a sentimentalitu. U citlivejších ľudí môže prevládnuť vzťah k mysticizmu. Pozor však na úniky z reality alebo prílišnú obetavosť. Pri zlých aspektoch môžeme prejavovať trpiteľské prijímanie osudu, sebaľútosť, pasivitu a citovú neistotu. Ryby nám rozvíjajú intuíciu takže sa v každom ohľade môžeme na ňu dnes poľahnúť. Veľmi účinné bývajú aj duchovné rituály počas dní Rýb. Dávajme si však pozor na omamné látky – hrozí zvýšené nebezpečenstvo závislostí. Tieto dni sú ideálne pre každého romantika – takže si to poriadne vychutnajme. Príjemné strávenie večera vo dvojici pri sviečkach len umocní romanticko-mystický zážitok a zaženie možné chmúrne myšlienky, na ktoré sme tento deň veľmi citliví.Zdravie
Mesiac je dnes vo svojej presnej štvrti. V tomto momente je telo najťažšie, najviac stiahnuté a začína sa rozťahovať. Preto je tento deň mesačného cyklu stresom pre náš organizmus. Nezaťažujme ho a doprajme mu pôst. Od dnes sa začína 4. lunárna fáza, kedy má Mesiac na organizmus rozširujúci vplyv. Ubúdajúci Mesiac znásobuje jeho detoxikačné schopnosti a telo sa veľmi ľahko zbavuje toxínov, no i nadmernej hmotnosti. Tento deň je preto ideálny na začiatok sedemdňovej očistnej kúry (až do novolunia) a tiež začiatky redukčných diét. Čo v týchto dňoch do novu urobíme pre svoje telo v rámci očisty, to bude mať veľmi silný a dlhodobý efekt.

Ryby vplývajú najmä na chodidlá a prsty na nohách. Dni Rýb sú vhodné pre očistu a ošetrenie nôh, no zamerať sa môžeme prakticky na očistu celého tela a najmä lymfatického systému. V aktivite je totiž aj lymfatický systém. Môžeme si urobiť domácu potnú kúru glauberovou soľou na očistu lymfatického systému . Pime bylinné čaje s potopudným účinkom, vytlačme si grepovú šťavu, urobme si teplý prekrvujúci kúpeľ a olejový zábal na celé telo, poriadne sa vypoťme – pomôžeme tým lymfatickému systému k rozprúdeniu lymfy a k jej detoxikácii. Zvýšme príjem tekutín, najmä vody, ktorá podporí odplavovanie uvoľňovaných toxínov z organizmu.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Dnes nezaťažujme organizmus a doprajme mu oddych a relax. Posledná štvrť je vhodná na začiatok očistných kúr, nakoľko sa organizmus začína od tejto fázy rozťahovať. K detoxikačným schopnostiam nášho tela prispieva aj ubúdajúci Mesiac a tieto účinky rastú úmerne s približujúcim sa novom. Využime preto nasledujúcich 7 dní na očistu celého tela a aj orgánov v aktivite, na návštevu sauny, anticelulitídne kúry, lymfodrenážne masáže, detoxikačnú vaničku a pod.Výživa
Pri poslednej štvrti je vhodné dopriať telu pôst na prečistenie tela. Od tohto dňa začíname stravou vhodnou pre 4. lunárnu fázu - uprednostňujeme varenú či dusenú zeleninu vo forme polievok, omáčok a podobne. Odporúčanými jedlami na nasledujúcich 7 dní je najmä hydina, ryby, dusená zelenina, zeleninové prívarky, zemiaky, ovsené vločky či kaše. Dopriať ale s mierou si môžeme dusenú kapustu, cesnak, pasírované strukoviny, kyslé mliečne výrobky, sladkosti. Nevhodná je konzumácia mäsa (okrem spomínaného) a mäsových výrobkov a čokolády.
Všetko, čo prijímame v dňoch Rýb, pôsobí na nás oveľa intenzívnejšie ako inokedy -preto – pozor na alkohol a iné drogy!Záhrada a domácnosť
Dni sú vhodné na polievanie a hnojenie kvetov, izbových a balkónových rastlín. Venujeme sa tiež vysádzaniu rastlín a zeleniny rastúcich pre list. Nezberáme úrodu, ani ju nekonzervujeme – len na okamžitú spotrebu, hrozí riziko splesnenia. Vzhľadom na vodný prvok Rýb sa vyhnime vetraniu príbytkov, a tiež perín – môžu nám najmä pri horšom počasí navlhnúť. Dni sú naopak vhodné na pranie a odstraňovanie škvŕn aj pri použití menšieho množstva prášku.

Náš tip
OBKLADY PRI ZDURENÝCH UZLINÁCH
Pri zatvrdnutí lymfatických uzlín, orgánov, ciev a kapilár môžeme povzbudiť obeh lymfy prikladaním obkladov na postihnuté miesto.
Potrebujeme: zázvorový koreň alebo mletý zázvor, kapustové alebo kelové listy (môžeme namiesto nich použiť zemiaky)
Ako na to: Koreň zázvoru nastrúhame najemno a zmiešame s trochou vody a pár kvapkami olivového oleja. Ak nemáme čerstvý zázvor, použijeme mletý, ktorý vymiešame s vodou a olejom na kašu a vo vodnom kúpeli zohrejeme. Horúcu kašu natrieme na pripravené ľanové plátno a natretou stranou priložíme na opuchlinu či zdureninu. Dáme pozor, aby obklad nebol až príliš horúci – mohli by sme spôsobiť popáleninu. Necháme pôsobiť 5 – 10 minút a potom miesto opláchneme. Následne potom na miesto priložíme obklad z kelových či kapustových listov, ktoré predtým vyvaľkáme, prípadne z nastrúhaného zemiaku a necháme pôsobiť 20 minút. Pri chronických zdureninách sa obklady prikladajú tak dlho, pokiaľ sa stav nezlepší.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 45%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
369505 Km
Posledný
nov:
6.5.2016 21:31:19
Prvá
štvrť:
13.5.2016 19:03:19
Spln: 21.5.2016 23:16:37
Posledná
štvrť:
29.5.2016 14:13:41
Nasledujúci
nov:
5.6.2016 5:01:46
Copyright (C) 2007 - 2016 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)