Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je pondelok 30. novembra 2015, meniny má Ondrej, Andrej , zajtra Edmund 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Rak
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
zostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
30.11

Rak
celý detail
01.12

Lev
celý detail
02.12

Lev
celý detail
03.12
posledná štvrť
Panna
celý detail
04.12

Panna
celý detail
05.12

Váhy
celý detail
06.12

Váhy
celý detail
07.12

Váhy
náhľad
08.12

Škorpión
náhľad
09.12

Škorpión
náhľad
10.12

Strelec
náhľad
11.12
nov
Strelec
náhľad
12.12

Strelec
náhľad
13.12

Kozorožec
náhľad
14.12

Kozorožec
náhľad
15.12

Vodnár
náhľad
16.12

Vodnár
náhľad
17.12

Ryby
náhľad
18.12
prvá štvrť
Ryby
náhľad
19.12

Baran
náhľad
20.12

Baran
náhľad
21.12

Baran
náhľad
22.12

Býk
náhľad
23.12

Býk
náhľad
24.12

Blíženci
náhľad
25.12
spln
Blíženci
náhľad
26.12

Rak
náhľad
27.12

Rak
náhľad
28.12

Lev
náhľad
29.12

Lev
náhľad
30.12

Panna
náhľad
31.12

Panna
náhľad
01.01

Panna
náhľad
02.01
posledná štvrť
Váhy
náhľad
03.01

Váhy
náhľad
04.01


05.01


06.01


07.01


08.01


09.01


10.01
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 30.11.2015

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 3. fáza, Mesiac sa približuje k Zemi a ubúda do svojej poslednej štvrti. Do znamenia Leva vstúpi o 1:47, deň je však pod väčším vplyvom Raka  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Rak detail...
Živel: voda detail...
Časť rastliny: list detail...
Výživová akosť: sacharidy detail...
Sila Mesiaca: zostupná detail...
Vplyv na organizmus: sťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
žalúdok, dvanástnik, pečeň, žlčník, hruď, mliečne žľazy, trávenie, nervový systém,

Podľa vplyvu Luny:
Nastáva proces od rozšírenia k stiahnutiu na najjemnejších úrovniach nášho tela. Energia a tekutiny sa koncentrujú v hĺbke organizmu, prejavujú sa u nás nové sily, máme chuť športovať, dobre znášame. telesnú záťaž. Dochádza k aktivizácii obličiek, pohlavných orgánov, prostaty, močového mechúra a tenkého čreva.
 

Psychika
Počas dní Raka si dajme pozor, aby sme nepodľahli prílišnej precitlivenosti, a to nielen v pracovnej ale aj v rodinnej oblasti. Máme totiž obzvlášť citlivé „senzory“ pre všetko, čo súvisí s rodinou. Môžeme byť prehnane citliví či zraniteľní na vyjadrenia partnera. Preto sa vyhýbajme konfliktom s partnerom či v rodinných záležitostiach. Nevhodné pre tieto dni sú tiež vážne riešenia rodinných kríz – nemusíme „triezvo“ uvažovať a mohli by sme ešte viac skomplikovať situáciu. Túžba po bezpečí domova a hrozba emocionálnych kríz nám predurčuje čas pre trávenie večerov v rodinnom kruhu – pri rodinnom krbe či v úzkom kruhu rodinných príslušníkov. Ak však rodinné zázemie nie je ideálne, istotou je radšej samota, či čas strávený inou vhodnejšou činnosťou. V tomto prípade sa radšej venujme vlastným citom a sami sebe. Vhodné sú prechádzky do prírody či práca na záhrade alebo okolo domu.Zdravie
Rak ovplyvňuje žalúdok, pečeň, žlčník a trávenie. Sťahujúca sila Mesiaca praje dobrému vstrebaniu a využitiu vitamínov a minerálov, ale tiež prírodných prostriedkov na posilnenie orgánov, ktoré sú práve v aktivite. Deň v Rakovi v 3. fáze je vhodný aj na prípravu detoxikačných kúr orgánov v aktivite s následným odstraňovaním piesku a kameňov - tzv. zmäkčovaním. Vhodná je tiež starostlivosť o pečeň a žlčník. Ich stav ovplyvňuje aj celkové trávenie a stav dvanástnika a žalúdka. Zvýšme príjem vitamínov skupiny B, železa a horčíka. Dnes si nezaťažujme tráviaci trakt ťažkými najmä mastnými a vyprážanými jedlami, alkoholom či omamnými látkami. Rak totiž vplýva aj na nervový systém. Pri tráviacich problémoch pime bylinné čaje s mierne preháňajúcim účinkom alebo na podporu trávenia. Po obede sa prejdime či zvýšme fyzickú aktivitu. Pohybom zvýšime produkciu žlče v pečeni, čo má priaznivý vplyv na trávenie tukov. trávenie podporujúcim účinkom, zvýšme množstvo tekutín. Z bylinných čajov preferujme zmesi vhodné na podporu trávenia, vypudzovania žlče, regeneráciu pečene. Vodné byliny sú najmä koreň a list púpavy, repík, zemežlč, lastovičník, materina dúška, nechtík lekársky, mäta, čakanka či semeno pestreca mariánskeho. Aj ďalšie recepty na pečeň a žlčník nájdete aj v našom magazíne.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Telo sa sťahuje a tým stráca pružnosť, preto radšej vynechajme cvičenia náročné na ohybnosť kĺbov a väziva. Veľmi účinné sú aj kúpele, obklady a masáže, z ktorých sa cez pokožku vstrebávajú liečivé a omladzujúce látky. Sprchujme sa vlažnou vodou. Vhodné sú sauna, posilňovacie cviky - v týchto dňoch najmä na brušnú oblasť a oblasť hrudníka.Výživa
V tretej fáze uprednostnime v strave čerstvú zeleninu, ovocie (od druhej polovici fázy), strukoviny. S mierou môžeme konzumovať kyslé mliečne výrobky, mäso a mäsové výrobky, vajcia, sladkosti, cesnak. Vyhýbame sa čokoláde, paprike, horčici a kapuste.
V týchto dňoch nám veľmi dobre spaľujú sacharidy, no pri problémoch s ich metabolizmom môžeme mať aj opačný efekt. Preto si to najprv otestujme. Prednosť by sme mali dať najmä potravinám bohatým na sacharidy a cukry z nízkym glykemickým indexom. Teda na celozrnné pečivá, múky, cestoviny, nelúpanú ryžu atď. Mali by sme myslieť aj na to, že v tretej lunárnej fáze je vhodnejšia živá strava – čerstvé ovocné a zeleninové šaláty, strukoviny, obilniny. Pri tráviacich problémoch si však radšej šetrime tráviaci trakt tepelne upravenou a rozmixovanou zeleninou, kašovitými jedlami. Nakoľko sú dni Raka aj dňami listov, v jedálničku by preto mali prevládať najmä zeleninové jedlá z listovej zeleniny. Uprednostnime šalátovú a stonkovú zeleninu ako špenát, mangold, rebarboru, pažítku, rukolu, žeruchu, rôzne druhy šalátov a pod. V dňoch Raka však obmedzme prísun mastných, ťažkých a vyprážaných jedál a najmä alkoholu či kávy.Záhrada a domácnosť
V domácnosti je vhodný čas na pranie, umývanie opravovanie vodovodov. Vo vodnom Rakovi nevetráme periny ani miestnosti, pretože by navlhli. Rastliny v domácnosti polejeme rastliny, kvitnúcim môžeme pridať aj viac vody. Potom už nepolievame až do nasledujúceho vodného znamenia.

Náš tip
KRÚPOVÁ REGENERÁČNÁ KÚRA NA PEČEŇ
Tento prastarý recept našich babičiek a prababičiek má liečivý a regeneračný účinok na pečeň a žlčník, ale aj črevá a žalúdok. Pomáha naprávať pečeňové hodnoty.
Potrebujeme: 1kg jačmenných krúp na každý deň
Ako na to: Kúra má trvať 30 dní, po celú kúru musíme spotrebovať kilo krúp za jeden deň. Môžeme si ich dať ako prílohu k mäsu či k zelenine, ako kašu, polievku alebo krúpové rizoto.
Krúpy si namočíme vždy deň vopred a druhý deň ich varíme približne hodinu. Podávame ich vždy teplé alebo ohrievané.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 78%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
391183,8 Km
Posledný
nov:
11.11.2015 18:47:46
Prvá
štvrť:
19.11.2015 7:28:08
Spln: 25.11.2015 23:44:50
Posledná
štvrť:
3.12.2015 8:42:07
Nasledujúci
nov:
11.12.2015 11:29:59
Copyright (C) 2007 - 2015 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)