Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je sobota 18. novembra 2017, meniny má Eugen , zajtra Alžbeta 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Škorpión
Fáza Mesiaca:
nov
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
zostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
13.11

Panna
celý detail
14.11

Váhy
celý detail
15.11

Váhy
celý detail
16.11

Váhy
celý detail
17.11

Škorpión
celý detail
18.11
nov
Škorpión
celý detail
19.11

Strelec
celý detail
20.11

Strelec
celý detail
21.11

Strelec
celý detail
22.11

Kozorožec
celý detail
23.11

Kozorožec
celý detail
24.11

Vodnár
celý detail
25.11

Vodnár
náhľad
26.11
prvá štvrť
Vodnár
náhľad
27.11

Ryby
náhľad
28.11

Ryby
náhľad
29.11

Baran
náhľad
30.11

Baran
náhľad
01.12

Býk
náhľad
02.12

Býk
náhľad
03.12
spln
Blíženci
náhľad
04.12

Blíženci
náhľad
05.12

Rak
náhľad
06.12

Rak
náhľad
07.12

Lev
náhľad
08.12

Lev
náhľad
09.12

Panna
náhľad
10.12
posledná štvrť
Panna
náhľad
11.12

Panna
náhľad
12.12

Váhy
náhľad
13.12

Váhy
náhľad
14.12

Škorpión
náhľad
15.12

Škorpión
náhľad
16.12

Škorpión
náhľad
17.12

Strelec
náhľad
18.12
nov
Strelec
náhľad
19.12

Kozorožec
náhľad
20.12

Kozorožec
náhľad
21.12

Vodnár
náhľad
22.12

Vodnár
náhľad
23.12


24.12
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 18.11.2017

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: nov, 12:42; príliv je najvyšší, Mesiac stojí pred Slnkom, obidve planéty sú v jednom znamení zverokruhu a spoločne pôsobia na Zem. Mesiac aj Slnko vychádzajú aj zapadajú spoločne, preto Mesiac na oblohe ne  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Škorpión detail...
Živel: voda detail...
Časť rastliny: list detail...
Výživová akosť: sacharidy detail...
Sila Mesiaca: zostupná detail...
Vplyv na organizmus: detoxikačný  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
pohlavné a vylučovacie orgány, močovod, nervová sústava

Podľa vplyvu Luny:
Príťažlivá sila Slnka aj Mesiaca pomáha vyplavovať škodlivé látky z celého tela, je potrebné veľa piť. Tento deň je stresom pre celé telo, preto ho nezaťažujme priveľmi namáhavými aktivitami. Nov je dôležitý pre ľudí narodených v Škorpiónovi.
 

Psychika
Prvý deň lunárneho cyklu je veľmi dôležitý. Myšlienkové predstavy, na ktoré si nastavíme myseľ teraz na začiatku, sa môžu preniesť na celý lunárny cyklus a môžu sa aj uskutočňovať. Preto po celý deň zaháňajme negatívne myšlienky. Myslime pozitívne, vytvorme si silnú predstavu vlastného zdravia, pokojnej mysle a pod.
Pod vplyvom Škorpióna nás môže opantať túžba citovo ovládať iných a žiarlivosť. Najmä ľudia so sklonom k manipulácii nám môžu tieto dni poriadne znepríjemniť. Pri zlých aspektoch nás dnes môže ovládnuť aj pomstychtivosť a citová neoblomnosť, prípadne sklon k alkoholizmu. Pri dobrých aspektoch môžeme naopak prekypovať zdvorilosťou, spoľahlivosťou a presnosťou. Dnes máme veľké predpoklady byť aj odvážni a ochotní prekonávať nielen samých seba, ale aj najrôznejšie tabu. V partnerských vzťahoch môžeme prežívať intenzívnejšiu vášeň a city, keď nie navonok, tak vo svojom vnútri. Kroťme sa však v žiarlivých scénach či snahe ovládať partnera – nemusí sa nám to vyplatiť. Vyjdime si s partnerom niekam do spoločnosti či na večeru a snažme sa zachovať vo vzťahu demokratickú rovnováhu.Zdravie
Dnes má naše telo všetky predpoklady na čo najefektívnejšie vylučovanie škodlivín – detoxikačné schopnosti organizmu sú okolo novolunia najvýraznejšie. Táto fáza zaťažuje organizmus, Pôst na prečistenie tela v tomto čase je pre zdravie a ako prevencia. Počas novu zaručuje pôst predchádzanie mnohým chorobám, pretože detoxikačná schopnosť tela je na vrchole. Telo má totiž v tomto čase silu zbavovať sa škodlivín. Pôst alebo hladovku najlepšie začíname 12 hodín pred novom a končíme 12 hodín po vrchole novu. Ak sa chceme zbaviť svojich zlých návykov, začnime práve týmto dňom. Nov podporí úspešné zvládnutie odvykacích kúr. Príťažlivá sila Slnka aj Mesiaca pomáha vyplavovať škodlivé látky z tela, je potrebné veľa piť. Sústreďme sa preto na očistu tých orgánov, ktoré nám spôsobujú zdravotné problémy. Najlepšie sa však detoxikujú orgány v aktivite.
Od novu začína prvá lunárna fáza. Počas prvej fázy sa Mesiac približuje k Zemi, organizmus sa sťahuje, menej krváca pri poraneniach. Znamenie Škorpióna ovplyvňuje najmä pohlavné orgány, vylučovacie orgány, močovod, konečník a sexualitu. Dávajme si pozor na prechladnutie, nakoľko tieto dni sa vyznačujú vlhkom a chladom. Zvýšme príjem najmä vitamínu E, ktorý podporuje normálnu produkciu pohlavných orgánov. Pime očistné čaje a čaje podporujúce správne vylučovanie. Pri gynekologických problémoch je vhodný čaj z alchemilky. Pri prechladnutí si doprajme teplý sedací kúpeľ z myšieho chvosta. Páni by mali zvýšiť po tieto dni najmä príjem vitamínu E a zinku. Vhodný je tiež tekvicový olej a tekvicové semiačka, odvar z petržlenu, zeleru a šťavy z borievok a brusníc. Jedzme aj viac šalátov zo zeleru či petržlenu. Nezabudnime ani na dostatok vlákniny – pri problémoch s vylučovaním si dajme Psyllium.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Počas novu sú vhodné všetky očistné a detoxikačné kúry či techniky prakticky pre celé telo, no nie príliš zaťažujúce (táto fáza Mesiaca je predsa je pre organizmus stresujúca). Zájdime si do sauny, doprajme si lymfodrenážne masáže, anticelulitídne kúry, inhalácie, sprchujme sa vlažnou vodou. Urobme si masáž brucha - krúživými pohybmi v smere hodinových ručičiek okolo pupka. Táto masáž posilňuje trávenie, vylučovanie, pomáha pri zápche, pôsobí proti starnutiu a podporuje pohlavné orgány. Deň je vhodný aj na sedacie bylinné kúpele zamerané na podporu pohlavných orgánov.Výživa
Pôst alebo hladovku najlepšie začíname 12 hodín pred novom a končíme 12 hodín po vrchole novu. Od tohto dňa sa pri výžive začíname riadiť podľa 1. lunárnej fázy. V 1. lunárnej fáze jedzme najmä čerstvú zeleninu a ovocie vo forme štiav a šalátov. Odporúčajú sa najmä citrusové plody, fazuľa, ovsené vločky a orechy. Striedmejšie si môžeme dopriať mäso, vajcia, ryby, pečeň, kysnuté pečivo (okrem dní Panny), vajcia a cestoviny. Vyhýbajme sa mliečnym výrobkom, sladkostiam, káve, čokoláde a múčnym jedlám.Záhrada a domácnosť
Novolunie je vhodné na ošetrovanie chorých alebo zle rastúcich rastlín. Dni vodného Škorpióna sú vhodné na umývanie veľmi znečistených vecí, veľké pranie a čistenie škvŕn. Môžeme úspešne vyprať bielizeň aj pri menšej spotrebe pracieho prášku. Neodporúčame najmä pri horšom počasí dlho vetrať priestory, ostane v nich vlhko. To isté platí o perinách a matracoch.

Náš tip
DOMÁCA OLEJOVÁ SAUNA
Využime nov na domácu detoxikačnú kúru. Jednoduchý ajurvédsky spôsob detoxikácie je olejová sauna.
Potrebujeme: Čistý pokožku nedráždiaci olej (mandľový, olivový, sezamový či slnečnicový)
Ako na to: Celé telo si natrieme olejom. Potom sa na 10 až 15 minút ponorme do horúcej vody (má byť tak teplá, ako to znesieme, asi 40-45 stupňov Celzia). Organizmus sa pod vrstvou oleja poriadne prehreje a po jeho umytí sa začne potiť. Po kúpeli sa ľahneme ešte na 30 minút do suchej osušky a prikryjeme sa teplou dekou. Na záver sa osprchujme studenou vodou a dôkladne sa dosucha vyutierajme.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 0%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
401112,2 Km
Posledný
nov:
19.10.2017 21:12:39
Prvá
štvrť:
28.10.2017 0:23:18
Spln: 4.11.2017 6:24:29
Posledná
štvrť:
10.11.2017 21:38:23
Nasledujúci
nov:
18.11.2017 12:42:53
Copyright (C) 2007 - 2017 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)