Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je utorok 2. septembra 2014, meniny má Linda , zajtra Belo 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Strelec
Fáza Mesiaca:
prvá štvrť
Časť rastliny:
plod
Živel:
oheň
Výživa:
bielkoviny/plod
Sila Mesiaca:
neutrálna
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
01.09

Škorpión
celý detail
02.09
prvá štvrť
Strelec
celý detail
03.09

Strelec
celý detail
04.09

Strelec
celý detail
05.09

Kozorožec
celý detail
06.09

Kozorožec
celý detail
07.09

Vodnár
celý detail
08.09

Vodnár
celý detail
09.09
spln
Ryby
náhľad
10.09

Ryby
náhľad
11.09

Baran
náhľad
12.09

Baran
náhľad
13.09

Býk
náhľad
14.09

Býk
náhľad
15.09

Blíženci
náhľad
16.09
posledná štvrť
Blíženci
náhľad
17.09

Rak
náhľad
18.09

Rak
náhľad
19.09

Rak
náhľad
20.09

Lev
náhľad
21.09

Lev
náhľad
22.09

Panna
náhľad
23.09

Panna
náhľad
24.09
nov
Panna
náhľad
25.09

Váhy
náhľad
26.09

Váhy
náhľad
27.09

Škorpión
náhľad
28.09

Škorpión
náhľad
29.09

Strelec
náhľad
30.09

Strelec
náhľad
01.10
prvá štvrť
Strelec
náhľad
02.10

Kozorožec
náhľad
03.10

Kozorožec
náhľad
04.10

Vodnár
náhľad
05.10

Vodnár
náhľad
06.10

Ryby
náhľad
07.10


08.10


09.10


10.10


11.10


12.10
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 2.9.2014

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: prvá štvrť, presná polovica Mesiaca v tvare D, Slnko zviera s Mesiacom pravý uhol, prebieha mesačný príliv v dobe slnečného odlivu. Sily sa odpočítavajú, príliv a odliv je najnižší  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Strelec detail...
Živel: oheň detail...
Časť rastliny: plod detail...
Výživová akosť: bielkoviny/plod detail...
Sila Mesiaca: neutrálna detail...
Vplyv na organizmus: rozťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
stehná, boky, bedrové kĺby, krížová kosť a pohyblivosť

Podľa vplyvu Luny:
V tomto momente je telo najťažšie, najviac stiahnuté a začína sa rozťahovať. Preto je tento deň mesačného cyklu stresom pre náš organizmus. Nezaťažujme ho a doprajme mu pôst.
 

Psychika
Pod vplyvom Strelca máme chuť skúšať všetko nové, objavovať neobjavené. Nechajme preto voľný priechod fantázii alebo vnímaniu či analyzovaniu vecí a dejov okolo nás. Dni sú plné nezávislosti, voľnosti a sebarealizácie. No pri zlých aspektoch sa môžeme zájsť až do bezohľadnosti pri presadzovaní svojich cieľov. Počas dní Strelca mávame tiež vznešené a idealistické myšlienky, vysoké ciele, lásku k cestovaniu, túžbu dopátrať sa pravdy. Naše city väčšinou víťazia nad rozumom. Tento deň preto využime na prechádzku do prírody alebo výlet len tak rovno za nosom. Najmä objavovanie pre nás ešte neznámych zákutí nám môže padnúť vhod a priniesť zaujímavé prekvapenia či príjemné zážitky.Zdravie
Mesiac je vo svojej prvej štvrti. V tomto momente je telo najťažšie, najviac stiahnuté a začína sa rozťahovať. Preto je 8. deň mesačného cyklu stresom pre náš organizmus. Pribúdajúci Mesiac v prvej štvrti vplýva na dobré vstrebanie a využitie živín z potravy a tiež výživových doplnkov, nakoľko je v tejto fáze organizmus najviac siahnutý.
Znamenie Strelca vplýva na boky, bedrové kĺby, krížovú kosť, stehná, no aj celkovú pohyblivosť. Nerobme žiadne namáhavé cvičenia či väčšie túry, ak máme problémy s bedrovými kĺbmi. Pri problémoch s bedrovými kĺbmi či krížami si môžeme prikladať olejové zábaly z ľubovníkového oleja a robiť s masáže ľubovníkovým olejom. Pime čaje podporujúce vyplavovanie solí. Vhodné je zvýšiť príjem rutínu, vitamínov A a D a bioflavonoidy.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Doprajme si masáže panvovej oblasti, nôh, stehien, krížovej časti chrbtice. Vhodné sú tiež kúpele a masáže celého tela. Sprchujme sa striedavou sprchou, cvičme posilňovacie cviky. Zvýšme príjem vody a teplých bylinkových čajov najmä s laxatívnymi účinkami. Doprajme si bylinkové kúpele zamerané najmä na ošetrovanie orgánov v aktivite. Z pohybových aktivít sú vhodné uvoľňovacie a naťahovacie cviky najmä na panvovú a krížovú oblasť, stehná a nohy. Ak máme problémy so žilami či bedrovými kĺbmi, tento deň ich určite nezaťažujme behaním či dlhým chodením. Uvoľnime si bedrovú a krížovú časť chrbtice cvičením v ľahu na chrbte, pri ktorom budeme pokrčené nohy v kolenách pomaly pretáčať do strán a späť. Bedrové kĺby si uvoľníme krúžením dolných končatín.Výživa
Dnešok je vhodný na pôst na prečistenie tela. Po celý deň pime zeleninové alebo ovocné šťavy (bližšie o pôstnych kúrach sa dočítate v našom magazíne v rubrike Očista organizmu).
Od zajtra začína 2. lunárna fáza. V tejto fáze uprednostňujeme tepelne upravenú ľahkú stravu – dusenú zeleninu, polievky, kompóty, zemiaky, rôzne kaše a prívarky, cestovinové jedlá. Vyhýbajme sa vyprážaným jedlám, mäsu a mäsovým výrobkom a veľmi studeným nápojom.Záhrada a domácnosť
Vysádzame ovocné kríky a stromky, ríbezle, predpestované jahody, plodovú zeleninu. Zaštipujeme letorasty vínnej révy za 6-8. listom. Dosievame trávnik. V domácnosti sa venujeme prácam súvisiacim s rýchlym schnutím.

Náš tip
Jednodňový zdravotný pôst

Na štvrť držíme pôst, aby sme dopriali telu oddych a zároveň regeneráciu. Ako? Prečítajte si viac v článku Pôst na prečistenie tela. Po celý deň pime zeleninové alebo ovocné šťavy (bližšie o pôstnych kúrach sa dočítate v našom magazíne v rubrike Očista organizmu).Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 53%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
374658,3 Km
Posledný
nov:
25.8.2014 16:13:02
Prvá
štvrť:
2.9.2014 13:11:54
Spln: 9.9.2014 3:38:55
Posledná
štvrť:
16.9.2014 4:05:49
Nasledujúci
nov:
24.9.2014 8:13:32
Copyright (C) 2007 - 2014 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)