Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je sobota 25. júna 2016, meniny má Olívia, Tadeáš , zajtra Adriána 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Vodnár
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
vzostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
20.06
spln
Strelec
celý detail
21.06

Kozorožec
celý detail
22.06

Kozorožec
celý detail
23.06

Vodnár
celý detail
24.06

Vodnár
celý detail
25.06

Vodnár
celý detail
26.06

Ryby
celý detail
27.06
posledná štvrť
Ryby
celý detail
28.06

Baran
celý detail
29.06

Baran
celý detail
30.06

Býk
celý detail
01.07

Býk
celý detail
02.07

Blíženci
náhľad
03.07

Lev
náhľad
04.07
posledná štvrť
Rak
náhľad
05.07

Rak
náhľad
06.07

Lev
náhľad
07.07

Lev
náhľad
08.07

Panna
náhľad
09.07

Panna
náhľad
10.07

Panna
náhľad
11.07

Váhy
náhľad
12.07
prvá štvrť
Váhy
náhľad
13.07

Škorpión
náhľad
14.07

Škorpión
náhľad
15.07

Škorpión
náhľad
16.07

Strelec
náhľad
17.07

Strelec
náhľad
18.07

Kozorožec
náhľad
19.07

Kozorožec
náhľad
20.07
spln
Kozorožec
náhľad
21.07

Vodnár
náhľad
22.07

Vodnár
náhľad
23.07

Ryby
náhľad
24.07

Ryby
náhľad
25.07

Baran
náhľad
26.07

Baran
náhľad
27.07
posledná štvrť
Býk
náhľad
28.07

Býk
náhľad
29.07

Blíženci
náhľad
30.07


31.07
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 25.6.2016

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 3. fáza, Mesiac sa približuje k Zemi a ubúda do svojej poslednej štvrte. Do znamenia Rýb vstúpi dnes o 4.30 LČ, no podľa princípov astrológie je dnešok ešte pod vplyvom Vodnára.  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Vodnár detail...
Živel: vzduch detail...
Časť rastliny: kvet detail...
Výživová akosť: tuky detail...
Sila Mesiaca: vzostupná detail...
Vplyv na organizmus: sťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
lýtka, píšťaly, päty, členky a kŕčové žily

Podľa vplyvu Luny:
Nastáva proces od rozšírenia k stiahnutiu na najjemnejších úrovniach nášho tela. Energia a tekutiny sa koncentrujú v hĺbke organizmu, prejavujú sa u nás nové sily, máme chuť športovať, dobre znášame. telesnú záťaž. Dochádza k aktivizácii obličiek, pohlavných orgánov, prostaty, močového mechúra a tenkého čreva.
 

Psychika
Pod vplyvom Vodnára máme tendenciu na vzletné, nespútané správanie, uplatnia sa aj intuitívne myšlienky. Preto nám dnes pôjdu od ruky všetky tvorivé nápady, ktoré budú navyše posilnené vplyvom Merkúra. Keď navyše pritom poslúchneme našu intuíciu, môže sa nám to vyplatiť v súkromí i v pracovnej sfére. Využime tieto vplyvy, no dávajme si pozor, aby sme až príliš nelietali v oblakoch. Zachovajme si vo všetkom mieru a vyhýbajme sa konfliktom. Nestrpíme totiž žiadne spútavanie, ťažko sa nám dodržujú predpisy, či príkazy nadriadených. Ľahko tiež môžeme prepadnúť nervozite a stresu. Ovládnuť nás môže aj nezávislosť, odstup, potreba slobody vo vzťahu. Ak to preženieme, hrozia problémy vo vzťahu či na pracovisku. Nakoľko sú dni Vodnára vhodné najmä na tímovú prácu, otvorenosť a tvorivosť využime najmä v práci, pri kolektívnych alebo spoločenských aktivitách. Deň je vhodný aj na nadväzovanie nových priateľstiev či posilnenie tých starých.Zdravie
Znamenie Vodnára ovplyvňuje najmä predkolenie, priehlavkové kĺby, žily – najmä varixy na dolných končatinách. Dnes sa radšej vyhnime dlhému státiu na nohách, namáhavým túram či horským výstupom a tiež všetkým činnostiam, ktoré výrazne zaťažujú predkolenie. Ak trpíme kŕčovými žilami, vyložme si nohy do vyššej polohy vždy, ako je to možné. Nakoľko je pri ubúdajúcom Mesiaci priaznivý čas na očistu organizmu, najmä však orgánov v aktivite zamerajme sa na očistné bylinné kúpele či zábaly nôh a kŕčových žíl. Kŕčové žily si ošetrujme nechtíkovou masťou, alebo masťou s výťažkom gaštanu. Kŕčové žily môžeme ošetrovať aj prostredníctvom prírodnej liečby najmä bylinkami. Organizmus sa vplyvom fázy sťahuje, preto telo dobre prijíma potrebné látky a aj bylinné výťažky podporujúce regeneračné a očistné procesy najmä orgánov v aktivite. Zamerajme sa preto na vitamíny a minerály a regeneračné doplnky pre tieto orgány – z nich pre varixy potrebný rutín je obsiahnutý najmä v pohánke.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Dnešok je ako stvorený na relaxačné prechádzky, relaxačné bicyklovanie, jemné masáže predkolenia a priehlavkov. Medzi vhodné športy pri kŕčových žilách patrí plávanie, jazda na bicykli. Naopak, nevhodné je posilňovanie, behanie a aerobik. Vhodná je tiež sauna, striedavé sprchovanie studenou a teplou vodou, ukončené studenou. V ľahu na chrbte pohybujeme vo zvýšenej polohe nohami v členkoch, najmä krúživými pohybmi. Veľmi dobrým cvikom je aj „sviečka“.Výživa
Počas tretej lunárnej fázy sa organizmus sťahuje a ľahko priberá, no vie aj dobre využiť potrebné látky prijímané stravou. Zamerajme sa preto najmä na živú stravu – čerstvé ovocie a zeleninu, strukoviny vo forme šalátov. Povolené sú aj zdravšie druhy mäsa, vyprážané jedlá, vyhýbajme sa však mliečnym produktom Vodnár je ovplyvnený ľahkosťou spaľovania i využitia tukov. Preto si môžeme dopriať aj mastnejšie jedlá, no vhodnejšie by predsa len boli rastlinné oleje – najmä panenské. Zo zeleniny je vhodná najmä kvetová -ružičkový kel, karfiol, brokolica, artičoky. Po tieto dni by sme mali do stravy zaradiť aj potraviny s obsahom rutínu a bioflavonoidov, prospievajúcich najmä kŕčovým žilám. Sú to najmä pohánka, pšeničné klíčky, grepy a iné citrusové plody. Dni sú vhodné najmä na tímovú prácu – nevynímajúc prípravu jedla. Skúsme teda do varenia zapojiť svojho partnera či deti – v tieto dni máme šancu, že nám od hrncov určite neutečú a veľa sa priučia. Trúfnuť si pritom môžeme aj na komplikovanejšie jedlá.Záhrada a domácnosť
V záhrade odlamujeme odkvitnuté kvety a staráme sa najmä o kvitnúce rastliny. Skontrolujeme rastliny či ich nenapadli . Zberáme kuchynské bylinky, zamrazujeme ich alebo sušíme. Zberáme úrodu. Vo Vodnárovi sa však náročnejším prácam v záhrade vyhýbajme, nemusia nám vyjsť podľa našich očakávaní. V domácnosti sa vyvetrajme priestory v byte, šatníky, pivnice a pod. V pivniciach umyjeme police octovou vodou, ktorá zabraňuje tvorbe plesní. Pri dobrom počasí vyvetrajme aj periny či matrace. Môžeme sa venovať prácam, ktoré vyžadujú rýchle schnutie.

Náš tip
POHÁNKOVÁ KÚRA NA KŔČOVÉ ŽILY

Pri problémoch s kŕčovými žilami je potrebné podporiť tonizáciu žilových stien, čoho dosiahneme aj kúrou z pohánky bohatej na rutín.
Ako na to: Každý deň až do úpravy problémov so žilami si pripravme jednu dávku – približne 2dl pohánky. Pripravuje sa podobne ako ryža – môžeme ju uvariť, udusiť, podávať na sladko alebo na slano s tvarohom, bryndzou, ako pohánkové rizoto apod. Aby stratila svoju charakteristickú pachuť, pred úpravou ju dobre prepláchnime a obarme vriacou vodou. V odvare z uvarenej pohánky si pravidelne kúpme končatiny. Pohánku si môžeme aj zasiať na vňať. Z nej si pravidelne robme čaj.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 78%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
374559,4 Km
Posledný
nov:
5.6.2016 5:01:46
Prvá
štvrť:
12.6.2016 10:10:40
Spln: 20.6.2016 13:04:59
Posledná
štvrť:
27.6.2016 20:21:00
Nasledujúci
nov:
4.7.2016 13:03:23
Copyright (C) 2007 - 2016 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)