Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je sobota 25. októbra 2014, meniny má Aurel , zajtra Demeter 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Škorpión
Fáza Mesiaca:
1. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
zostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
20.10

Panna
celý detail
21.10

Panna
celý detail
22.10

Váhy
celý detail
23.10
nov
Váhy
celý detail
24.10

Škorpión
celý detail
25.10

Škorpión
celý detail
26.10

Škorpión
celý detail
27.10

Strelec
celý detail
28.10

Strelec
celý detail
29.10

Kozorožec
celý detail
30.10

Kozorožec
celý detail
31.10
prvá štvrť
Vodnár
celý detail
01.11

Vodnár
náhľad
02.11

Ryby
náhľad
03.11

Ryby
náhľad
04.11

Baran
náhľad
05.11

Baran
náhľad
06.11
spln
Býk
náhľad
07.11

Býk
náhľad
08.11

Býk
náhľad
09.11

Blíženci
náhľad
10.11

Blíženci
náhľad
11.11

Rak
náhľad
12.11

Rak
náhľad
13.11

Lev
náhľad
14.11
posledná štvrť
Lev
náhľad
15.11

Lev
náhľad
16.11

Panna
náhľad
17.11

Panna
náhľad
18.11

Váhy
náhľad
19.11

Váhy
náhľad
20.11

Váhy
náhľad
21.11

Škorpión
náhľad
22.11
nov
Škorpión
náhľad
23.11

Strelec
náhľad
24.11

Strelec
náhľad
25.11

Kozorožec
náhľad
26.11

Kozorožec
náhľad
27.11

Vodnár
náhľad
28.11

Vodnár
náhľad
29.11


30.11
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 25.10.2014

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 1. fáza, Mesiac sa približuje k Zemi a a pribúda do svojej prvej štvrte  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Škorpión detail...
Živel: voda detail...
Časť rastliny: list detail...
Výživová akosť: sacharidy detail...
Sila Mesiaca: zostupná detail...
Vplyv na organizmus: sťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
pohlavné a vylučovacie orgány, močovod, nervová sústava

Podľa vplyvu Luny:
Vplyvom približovania sa Mesiaca k Zemi prúd energie a tekutín aktivizuje hornú časť tela. Dochádza k aktivizácii hlavy, hornej čeľusti a očí, hrdla, šije, krčných stavcov, ramien, nadlaktí, pľúc a nervovej sústavy. V prvej fáze mesiaca sa rozšírený organizmus postupne sťahuje a ak je znečistený, nemôže včas reagovať. Cievy nestačia prepustiť dostatok krvi, preto často dochádza k bolestiam, najmä orgánov v aktivite.
 

Psychika
Pod vplyvom Škorpióna nás môže opantať túžba citovo ovládať iných a žiarlivosť. Najmä ľudia so sklonom k manipulácii nám môžu tieto dni poriadne znepríjemniť. Pri zlých aspektoch nás dnes môže ovládnuť aj pomstychtivosť a citová neoblomnosť, prípadne sklon k alkoholizmu. Pri dobrých aspektoch môžeme naopak prekypovať zdvorilosťou, spoľahlivosťou a presnosťou. Dnes máme veľké predpoklady byť aj odvážni a ochotní prekonávať nielen samých seba, ale aj najrôznejšie tabu. V partnerských vzťahoch môžeme prežívať intenzívnejšiu vášeň a city, keď nie navonok, tak vo svojom vnútri. Kroťme sa však v žiarlivých scénach či snahe ovládať partnera – nemusí sa nám to vyplatiť. Vyjdime si s partnerom niekam do spoločnosti či na večeru a snažme sa zachovať vo vzťahu demokratickú rovnováhu.Zdravie
Znamenie ovplyvňuje najmä pohlavné orgány, vylučovacie orgány, močovod, konečník a sexualitu. Dávajme si pozor na prechladnutie, nakoľko tieto dni sa vyznačujú vlhkom a chladom. Pribúdajúci Mesiac a sťahovanie organizmu praje dobrému využitiu živín, podporujúcich tieto orgány. Zvýšme príjem najmä vitamínu E, ktorý podporuje normálnu produkciu pohlavných orgánov. Pime očistné čaje a čaje podporujúce správne vylučovanie. Pri gynekologických problémoch je vhodný čaj z alchemilky. Pri prechladnutí si doprajme teplý sedací kúpeľ z myšieho chvosta. Páni by mali zvýšiť po tieto dni najmä príjem vitamínu E a zinku. Vhodný je tiež tekvicový olej a tekvicové semiačka, odvar z petržlenu, zeleru a šťavy z borievok a brusníc. Jedzme aj viac šalátov zo zeleru či petržlenu. Nezabudnime ani na dostatok vlákniny – pri problémoch s vylučovaním si dajme Psyllium.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Sťahovaniu organizmu a pohybu smerom dolu pomôžeme kontrastnými sprchami - teplá voda (1 minúta), studená voda (5 - 10 sekúnd). Účinne sa čistí koža, preto dodávame telu minerály teplými bylinkovými kúpeľmi. Doprajme si masáže panvovej oblasti, nôh, bedrovej časti chrbtice. Cvičme posilňovacie cviky, venujme sa plávaniu. Vhodné sú tiež aerobik, posilňovacie cviky najmä na panvovú oblasť a nohy, tiež beh. Urobme si masáž brucha - krúživými pohybmi v smere hodinových ručičiek okolo pupka. Táto masáž posilňuje trávenie, vylučovanie, pomáha pri zápche, pôsobí proti starnutiu a podporuje pohlavné orgány. Deň je vhodný aj na sedacie bylinné kúpele zamerané na podporu pohlavných orgánov.Výživa
V tejto fáze potrebujeme jedlo s energetickým nábojom - čerstvé, šťavnaté, studené, tepelne nespracované. (ovocie, zeleninu, čerstvé zeleninové a ovocné šťavy). Odporúčajú sa najmä citrusové plody, fazuľa, ovsené vločky a orechy. Striedmejšie si môžeme dopriať mäso, ryby, pečeň, kysnuté pečivo, vajcia a cestoviny. V dňoch Škorpióna nám dobre trávia sacharidy. Môžeme si dopriať trochu sladkostí, pečivo, zemiakové, ryžové či cestovinové variácie. Zo zeleniny by sme mali uprednostňovať najmä listovú zeleninu. Dopriať si môžeme aj iné zložky potravín či druhy zelenín, ktorými náš jedálniček obohatíme. Vhodnou kombináciou sú najmä grilované a pečené mäsá s čerstvým zeleninovým šalátom najmä z listovej zeleniny, alebo s čerstvým ovocím. Zo sacharidových jedál si môžeme vybrať spomedzi zeleninového- cestovinového šalátu s tuniakom, alebo zapečené zemiaky s tvarohom či syrom, podávané s čerstvým šalátom. Z korenín si môžeme dopriať fenikel, zázvor, nešetríme cesnakom či cibuľou. Z mäsa prevládajú ryby a najmä kôrovce. V dňoch Škorpióna si môžeme dovoliť zaexperimentovať, vytvoriť slávnostné pikantné pokrmy, ale aj vidiecke jedlá.Záhrada a domácnosť
Dni vodného Škorpióna sú vhodné na umývanie veľmi znečistených vecí, veľké pranie a čistenie škvŕn. Môžeme úspešne vyprať bielizeň aj pri menšej spotrebe pracieho prášku. Neodporúčame najmä pri horšom počasí dlho vetrať priestory, ostane v nich vlhko. To isté platí o perinách a matracoch.
V záhrade polievame, pri vhodnom počasí vysádzame okrasné dreviny, ihličnany už nevysádzame. Nie je vhodný čas na zber úrody, iba na okamžité spracovanie.

Náš tip
RECEPT NA MUŽSKÝ ČAJ
Podporuje nielen činnosť obličiek a močových ciest , ale aj funkciu pohlavných orgánov vrátane prostaty. Pri ochorení prostaty dlhšie užívanie má regeneračné a liečivé účinky.
Potrebujeme: 30g vňate zlatobyle obyčajnej, po 10g vňate puškvorca, pýru, vňate stavikrvu vtáčieho, vňate rebríčka a listu žihľavy, po 5g vňate pamajoránu obyčajného, prasličky, ľubovníka bodkovaného a listov skorocelu.
Ako na to: 2 polievkové lyžice bylinnej zmesi zalejeme litrom vriacej vody a necháme 15 minút lúhovať. Precedené nalejeme do termosky. Pijeme vlažné po dúškoch po celý deň. Dávka ne jeden deň je približne liter čaju.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 2%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
385066,8 Km
Posledný
nov:
23.10.2014 23:56:14
Prvá
štvrť:
31.10.2014 3:48:57
Spln: 6.11.2014 23:22:57
Posledná
štvrť:
14.11.2014 16:17:56
Nasledujúci
nov:
22.11.2014 13:32:04
Copyright (C) 2007 - 2014 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)