Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je utorok 30. septembra 2014, meniny má Jarolím , zajtra Arnold 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Strelec
Fáza Mesiaca:
1. fáza
Časť rastliny:
plod
Živel:
oheň
Výživa:
bielkoviny/plod
Sila Mesiaca:
neutrálna
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
29.09

Strelec
celý detail
30.09

Strelec
celý detail
01.10
prvá štvrť
Strelec
celý detail
02.10

Kozorožec
celý detail
03.10

Kozorožec
celý detail
04.10

Vodnár
celý detail
05.10

Vodnár
celý detail
06.10

Ryby
celý detail
07.10

Ryby
náhľad
08.10
spln
Baran
náhľad
09.10

Baran
náhľad
10.10

Býk
náhľad
11.10

Býk
náhľad
12.10

Blíženci
náhľad
13.10

Blíženci
náhľad
14.10

Rak
náhľad
15.10
posledná štvrť
Rak
náhľad
16.10

Rak
náhľad
17.10

Lev
náhľad
18.10

Lev
náhľad
19.10

Panna
náhľad
20.10

Panna
náhľad
21.10

Panna
náhľad
22.10

Váhy
náhľad
23.10
nov
Váhy
náhľad
24.10

Škorpión
náhľad
25.10

Škorpión
náhľad
26.10

Škorpión
náhľad
27.10

Strelec
náhľad
28.10

Strelec
náhľad
29.10

Kozorožec
náhľad
30.10

Kozorožec
náhľad
31.10
prvá štvrť
Vodnár
náhľad
01.11

Vodnár
náhľad
02.11

Ryby
náhľad
03.11

Ryby
náhľad
04.11


05.11


06.11


07.11


08.11


09.11
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 30.9.2014

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 1. fáza, Mesiac sa približuje k Zemi a pribúda do svojej prvej štvrti  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Strelec detail...
Živel: oheň detail...
Časť rastliny: plod detail...
Výživová akosť: bielkoviny/plod detail...
Sila Mesiaca: neutrálna detail...
Vplyv na organizmus: sťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
stehná, boky, bedrové kĺby, krížová kosť a pohyblivosť

Podľa vplyvu Luny:
Vplyvom približovania sa Mesiaca k Zemi prúd energie a tekutín aktivizuje hornú časť tela. Dochádza k aktivizácii hlavy, hornej čeľusti a očí, hrdla, šije, krčných stavcov, ramien, nadlaktí, pľúc a nervovej sústavy. V prvej fáze mesiaca sa rozšírený organizmus postupne sťahuje a ak je znečistený, nemôže včas reagovať. Cievy nestačia prepustiť dostatok krvi, preto často dochádza k bolestiam, najmä orgánov v aktivite.
 

Psychika
Pod vplyvom Strelca máme chuť skúšať všetko nové, objavovať neobjavené.... Nechajme preto voľný priechod fantázii alebo vnímaniu či analyzovaniu vecí a dejov okolo nás. Dni sú plné nezávislosti, voľnosti a sebarealizácie. No pri zlých aspektoch sa môžeme zájsť až do bezohľadnosti pri presadzovaní svojich cieľov. Počas dní Strelca mávame tiež vznešené a idealistické myšlienky, vysoké ciele, lásku k cestovaniu, túžbu dopátrať sa pravdy. Naše city väčšinou víťazia nad rozumom. Tento deň preto využime na prechádzku do prírody alebo výlet len tak rovno za nosom. Najmä objavovanie pre nás ešte neznámych zákutí nám môže padnúť vhod a priniesť zaujímavé prekvapenia či príjemné zážitky.Zdravie
Znamenie Strelca vplýva na boky, bedrové kĺby, krížovú kosť, stehná, no aj celkovú pohyblivosť. Nerobme žiadne namáhavé cvičenia či väčšie túry, ak máme problémy s bedrovými kĺbmi či krížami. Sťahujúci vplyv Mesiaca pozitívne vplýva na príjem živín podporujúcich orgány v aktivite. Pribúdajúci Mesiac tento vplyv ešte znásobuje. Pri problémoch s bedrovými kĺbmi či krížami si môžeme prikladať prehrievajúce zázvorové či horčičné obklady, olejové zábaly z ľubovníkového oleja a robiť s masáže ľubovníkovým olejom. Pime čaje podporujúce vyplavovanie solí a podporujúce očistu kĺbov. Vhodné je zvýšiť príjem rutínu, vitamínov A a D a bioflavonoidy.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Sťahovaniu organizmu a pohybu smerom dolu pomôžeme kontrastnými sprchami - teplá voda (1 minúta), studená voda (5 - 10 sekúnd). Účinne sa čistí koža, preto dodávame telu minerály teplými bylinkovými kúpeľmi. Doprajme si masáže panvovej oblasti, nôh, stehien, krížovej časti chrbtice. Vhodné sú tiež kúpele a masáže celého tela, cvičme posilňovacie cviky. Z pohybových aktivít sú vhodné tiež aerobik, bicyklovanie, posilňovacie cviky najmä na panvovú a krížovú oblasť, stehná a nohy. Ak máme problémy s bedrovými kĺbmi, tento deň ich určite nezaťažujme behaním či dlhým chodením. Uvoľnime si bedrovú a krížovú časť chrbtice cvičením v ľahu na chrbte, pri ktorom budeme pokrčené nohy v kolenách pomaly pretáčať do strán a späť. Bedrové kĺby si uvoľníme krúžením dolných končatín.Výživa
V tejto fáze potrebujeme jedlo s energetickým nábojom - čerstvé, šťavnaté, studené, tepelne nespracované. (ovocie, zeleninu, čerstvé zeleninové a ovocné šťavy). V dňoch Strelca nám dobre trávia najmä bielkoviny. Zo zeleniny by sme mali uprednostňovať najmä plodovú zeleninu a tiež ovocie. Dopriať si môžeme aj iné zložky potravín či druhy zelenín, ktorými náš jedálniček obohatíme. Po tieto dni je vhodné do stravy zaradiť hydinu, ryby, teľacie, jahňacie či zverinu. Nezabudnime ani na mliečne produkty, najmä na kyslomliečne produkty, tvaroh, ovčie syry, bryndzu. Vyhýbajme sa však mlieku. Vegetariáni by mali zaradiť do stravy hodnotné strukoviny a výrobky zo sóje. Môžeme popustiť uzdu fantázii aj v kuchyni a skúšať odvážnejšie kombinácie – inšpirujme sa napríklad indickou či čínskou kuchyňou. Vhodná je najmä delená strava – mäso s čerstvou zeleninovou prílohou alebo s ovocím, jedlá zo sóje a zeleniny, syrové jedlá, kyslomliečne nápoje s ovocím, či ovocné poháre. Korenie sa odporúča ostré a pikantné.Záhrada a domácnosť
Vysádzame ovocné dreviny a popínavé rastliny – brečtan, okrasnú révu, hloh a pod. Zberáme najmä plody, jablká a hrušky a neskoré druhy ovocia na okamžitú spotrebu alebo ich rýchlo spracujeme. Deň je vhodný na sušenie ovocia, bylín, bielizne, natieranie a maľovanie priestorov, ktoré vplyvom ohnivého znamenia rýchlejšie schnú.

Náš tip
OBKLAD Z HORČIČNÝCH SEMIEN NA KĹBY

Zmierňuje bolesti kĺbov či chrbtice, uvoľňuje stiahnuté svalstvo, podporuje prekrvenie a regeneráciu postihnutých kĺbov. Pomáha pri seknutí v krížoch.
Ako na to: Za hrsť horčičných semien rozdrvíme v mažiari a zalejeme 3-4 lyžicami teplej vody. Ak kašu začneme cítiť (silný zápach), nanesieme ju na plátno a priložíme na bolestivé miesto. Necháme v teple niekoľko minút. Ak teplo prejde v pálenie, obklad odstránime a miesto omyjeme vlažnou vodou. Ošetrené miesto nechajme aj naďalej v teple. Obklad však nikdy nenechávajme pôsobiť dlhšie, nakoľko si môžeme spáliť kožu! Aplikujeme najviac každý druhý deň – nie častejšie.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 36%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
373435 Km
Posledný
nov:
24.9.2014 8:13:32
Prvá
štvrť:
1.10.2014 21:33:03
Spln: 8.10.2014 12:50:43
Posledná
štvrť:
15.10.2014 21:13:17
Nasledujúci
nov:
23.10.2014 23:56:14
Copyright (C) 2007 - 2014 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)