Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je utorok 14. augusta 2018, meniny má Mojmír , zajtra Marcela 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Panna
Fáza Mesiaca:
1. fáza
Časť rastliny:
koreň
Živel:
zem
Výživa:
soľ
Sila Mesiaca:
zostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
13.08

Panna
celý detail
14.08

Panna
celý detail
15.08

Váhy
celý detail
16.08

Váhy
celý detail
17.08

Škorpión
celý detail
18.08
prvá štvrť
Škorpión
celý detail
19.08

Strelec
celý detail
20.08

Strelec
celý detail
21.08

Strelec
náhľad
22.08

Kozorožec
náhľad
23.08

Kozorožec
náhľad
24.08

Vodnár
náhľad
25.08

Vodnár
náhľad
26.08
spln
Vodnár
náhľad
27.08

Ryby
náhľad
28.08

Ryby
náhľad
29.08

Baran
náhľad
30.08

Baran
náhľad
31.08

Baran
náhľad
01.09

Býk
náhľad
02.09

Býk
náhľad
03.09
posledná štvrť
Blíženci
náhľad
04.09

Blíženci
náhľad
05.09

Rak
náhľad
06.09

Rak
náhľad
07.09

Lev
náhľad
08.09

Lev
náhľad
09.09
nov
Panna
náhľad
10.09

Panna
náhľad
11.09

Váhy
náhľad
12.09

Váhy
náhľad
13.09

Škorpión
náhľad
14.09

Škorpión
náhľad
15.09

Škorpión
náhľad
16.09

Strelec
náhľad
17.09
prvá štvrť
Strelec
náhľad
18.09


19.09


20.09


21.09


22.09


23.09
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 14.8.2018

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 1. fáza, Mesiac sa približuje k Zemi, pribúda do svojej prvej štvrte. Do znamenia Váh vstúpi o 6:57 LČ  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Panna detail...
Živel: zem detail...
Časť rastliny: koreň detail...
Výživová akosť: soľ detail...
Sila Mesiaca: zostupná detail...
Vplyv na organizmus: sťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
slezina, pankreas, tenké a hrubé črevo, trávenie, nervy

Podľa vplyvu Luny:
Vplyvom približovania sa Mesiaca k Zemi prúd energie a tekutín aktivizuje hornú časť tela. Dochádza k aktivizácii hlavy, hornej čeľusti a očí, hrdla, šije, krčných stavcov, ramien, nadlaktí, pľúc a nervovej sústavy. V prvej fáze Mesiaca sa rozšírený organizmus postupne sťahuje a ak je znečistený, nemôže včas reagovať. Cievy nestačia prepustiť dostatok krvi, preto často dochádza k bolestiam, najmä orgánov v aktivite.
 

Psychika
Panny podporujú všetko, čo súvisí s plánovaním, výpočtami a chladnou stratégiou. Deň je vhodný na premyslené plánovanie pracovných postupov či domácich prác. V dňoch Panny pri rozhodovaní totiž lepšie zachováme chladnú hlavu. Dnes sú navyše všetky predpoklady na úspešné vybavovanie organizačných záležitostí. Nepríjemnostiam dokážeme čeliť s rozvahou, neskĺznime však do malicherných hádok. Dnešok by sme tiež mali využiť aj na finančné kalkulácie či plánovanie rozpočtov.Zdravie
Počas prvej fázy sa Mesiac približuje k Zemi, organizmus sa sťahuje, menej krváca pri poraneniach. Panna vplýva na črevá, slezinu a pankreas, nervový systém. Vzhľadom na sťahujúce vplyvy telo dobre prijíma potrebné látky, vitamíny a minerály. Tento deň môžeme pociťovať problémy s tenkým aj hrubým črevom a s trávením. Práve trávenie ovplyvňuje najmä vegetatívny nervový systém.
Problémom sa vyhneme vhodnou úpravou nedráždivej stravy. Ak máme zápchu, použime čaje s laxatívnym účinkom. Pri nervovom vypätí a väčšom strese si pripravme čaj z ľubovníka, medovky či valeriány. Upokojenie nervovej sústavy podporme aromaterapiou – vhodné sú levanduľová, pomarančová alebo škoricová silica. Pri problémoch s trávením pime čaj z feniklu alebo mäty piepornej.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Sťahovaniu organizmu a pohybu smerom dolu pomôžeme kontrastnými sprchami - teplá voda (1 minúta), studená voda (5 - 10 sekúnd). Účinne sa čistí koža, preto dodávame telu minerály teplými bylinkovými kúpeľmi. Sťahujúci vplyv Mesiaca pomáha zadržiavať stravou prijaté vitamíny a minerály, no aj tuky. Máme väčší sklon k priberaniu, takže pozor na to čo jeme. Doprajme si masáž brucha, najmä ak máme problémy s črevami, masáže nôh. Vhodné je tiež plávanie, aerobic, posilňovacie cviky zamerané na brucho a nohy, beh. V dňoch Panny upravené vlasy, robený strih a trvalá dlhšie vydrží.Výživa
V tejto fáze potrebujeme jedlo s energetickým nábojom - čerstvé, šťavnaté, studené, tepelne nespracované. (ovocie, zeleninu, čerstvé zeleninové a ovocné šťavy). V dňoch Panny zaraďme šetriacu stravu, vyhýbajme sa ťažkým a tučným jedlám, mäsovým výrobkom a majonézovým šalátom. V strave uprednostnime veľa vlákniny, koreňovú zeleninu vo forme polievok, nákypov v kombinácii so zdravými obilninami či strukovinami, pokiaľ však nemáme problém s nadúvaním. Panny vládnu koreňom. Preferujeme preto najmä zemiaky, pór, cibuľu, mrkvu, petržlen, repu, reďkvičky, topinambury či zeler. Kombinovať ich môžeme so zdravými obilninami. Stravu si môžeme doplniť o ovsené vločky, krúpy, celozrnné pečivo, naturálnu ryžu, oriešky či med. Zvýšme najmä príjem vitamínov skupiny B, zinku a železa s vitamínom C.Záhrada a domácnosť
V záhrade vysádzame, presádzame a dosievame trávnik. Dni sú vhodné na práce spojené so zemou a rastlinami. Utlačíme kompost, venujeme sa najmä zelenine, ktoré rastú pre koreň, množíme rastliny delením trsov či odrezkami. Sejeme a vysádzame koreňovú zeleninu.

Náš tip
MAJORÁNOVÁ MASŤ NA TRÁVIACE PROBLÉMY
Pomáha nielen pri nadúvaní, ale často aj proti štikútke či pálení záhy.
Potrebujeme: 2 lyžičky majoránu, 3 lyžičky vínneho 90%-ného liehu (dostať v lekárňach), 3 lyžičky čerstvého nesoleného masla (môžeme nahradiť bravčovou masťou).
Ako na to: Majorán rozdrvíme na prášok, pridáme do liehu a zamiešame. Necháme 3 hodiny odstáť. Potom ku zmesi pridáme maslo a všetko 10minút ohrievame za stáleho miešania vo vodnom kúpeli. Vychladnutou masťou potierame oblasť pupka a prikryté teplým uterákom necháme pôsobiť až do ustúpenia ťažkostí.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 14%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
374655 Km
Posledný
nov:
11.8.2018 11:59:08
Prvá
štvrť:
18.8.2018 9:49:54
Spln: 26.8.2018 13:58:25
Posledná
štvrť:
3.9.2018 4:39:10
Nasledujúci
nov:
9.9.2018 20:02:42
Copyright (C) 2007 - 2018 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)