Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je sobota 30. augusta 2014, meniny má Ružena , zajtra Nora 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Váhy
Fáza Mesiaca:
1. fáza
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
zostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
25.08
nov
Lev
celý detail
26.08

Panna
celý detail
27.08

Panna
celý detail
28.08

Váhy
celý detail
29.08

Váhy
celý detail
30.08

Váhy
celý detail
31.08

Škorpión
celý detail
01.09

Škorpión
celý detail
02.09
prvá štvrť
Strelec
celý detail
03.09

Strelec
celý detail
04.09

Strelec
celý detail
05.09

Kozorožec
celý detail
06.09

Kozorožec
náhľad
07.09

Vodnár
náhľad
08.09

Vodnár
náhľad
09.09
spln
Ryby
náhľad
10.09

Ryby
náhľad
11.09

Baran
náhľad
12.09

Baran
náhľad
13.09

Býk
náhľad
14.09

Býk
náhľad
15.09

Blíženci
náhľad
16.09
posledná štvrť
Blíženci
náhľad
17.09

Rak
náhľad
18.09

Rak
náhľad
19.09

Rak
náhľad
20.09

Lev
náhľad
21.09

Lev
náhľad
22.09

Panna
náhľad
23.09

Panna
náhľad
24.09
nov
Panna
náhľad
25.09

Váhy
náhľad
26.09

Váhy
náhľad
27.09

Škorpión
náhľad
28.09

Škorpión
náhľad
29.09

Strelec
náhľad
30.09

Strelec
náhľad
01.10
prvá štvrť
Strelec
náhľad
02.10

Kozorožec
náhľad
03.10

Kozorožec
náhľad
04.10


05.10
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 30.8.2014

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 1. fáza, Mesiac sa približuje k Zemi a pribúda do svojej prvej štvrte.. Do Škorpióna prechádza o 10:51 LČ, deň je pod väčším vplyvom Váh  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Váhy detail...
Živel: vzduch detail...
Časť rastliny: kvet detail...
Výživová akosť: tuky detail...
Sila Mesiaca: zostupná detail...
Vplyv na organizmus: sťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
obličky, močový mechúr, bedrá, čistenie krvi, rovnováha telesných tekutín

Podľa vplyvu Luny:
Vplyvom približovania sa Mesiaca k Zemi prúd energie a tekutín aktivizuje hornú časť tela. Dochádza k aktivizácii hlavy, hornej čeľusti a očí, hrdla, šije, krčných stavcov, ramien, nadlaktí, pľúc a nervovej sústavy. V prvej fáze mesiaca sa rozšírený organizmus postupne sťahuje a ak je znečistený, nemôže včas reagovať. Cievy nestačia prepustiť dostatok krvi, preto často dochádza k bolestiam, najmä orgánov v aktivite.
 

Psychika
Dnešok skúste využiť aj na záležitosti, ktoré ste doteraz odkladali, najmä úradných záležitostí. Pri uzatváraní zmlúv sa nenechajte odbiť a jasne formulujte svoje podmienky a požiadavky. Deň je vhodný aj na riešenie právnych záležitostí. Závažné rozhodnutia však radšej odložte na inokedy! Dni Váh sú aj plné harmónie, romantiky, lásky, vyrovnanosti so sebou samým, no aj vo vzťahoch. V dňoch Váh pociťujeme väčšiu túžbu po harmonickom vzťahu, no pri zlých aspektoch sa môže prejaviť citová závislosť na inom človeku, nerozhodnosť a precitlivenosť. V iných činnostiach zväčša prevláda zmysel pre estetiku, vkus a eleganciu. Darí sa nám predovšetkým prijímať život vyrovnane a tiež sa umelecky prejavovať.Zdravie
Znamenie Váh ovplyvňuje bedrové kĺby, obličky a močový mechúr. Má vplyv aj na čistenie krvi a rovnováhu telesných tekutín a žľazy s vnútorným vylučovaním. Pribúdajúci Mesiac pomáha organizmu zadržiavať a zužitkovať všetky potrebné živiny, na aj toxíny. Sťahujúci vplyv Mesiaca pomáha tieto toxíny v tele zadržiavať, preto si dávajme pozor na príjem škodlivých potravín a tekutín. Mesiac tiež ovplyvňuje energiu tekutín v panvovej oblasti a nohách, čo zvýrazňuje jeho vplyv práve na obličky a močový mechúr. Dni Váh v tejto fáze sú preto ideálne na regeneračné kúry obličiek a močového mechúra čerstvými ovocnými a zeleninovými šťavami a regeneračnými bylinnými kúrami. Nájdete ich aj v článku Letná očista obličiek. Vhodné je tiež pitie čajov z prasličky, žihľavy, brezy či zlatobyle. Pri problémoch s obličkami si prikladáme regeneračné obklady a zábaly. Vhodný je napríklad obklad zo zeleného ílu. Obličky tiež nezaťažujme prílišným pitím tekutín po 19 hodine. Pribúdajúci Mesiac praje lepšiemu využitiu vitamínov a minerálov najmä pre orgány v aktivite. Zvýšme preto príjem vitamínov skupiny B, vitamín E a horčík.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Sťahovaniu organizmu a pohybu smerom dolu pomôžeme kontrastnými sprchami - teplá voda (1 minúta), studená voda (5 - 10 sekúnd). Účinne sa čistí koža, preto dodávame telu minerály teplými bylinkovými kúpeľmi. Doprajme si masáže hlavy, ramien a rúk a tiež bedrovej časti chrbtice. Cvičme posilňovacie cviky, venujme sa plávaniu. Vhodné sú tiež aerobik, posilňovacie cviky na orgány v aktivite, joga.Výživa
V tejto fáze potrebujeme jedlo s energetickým nábojom - čerstvé, šťavnaté, studené, tepelne nespracované. (ovocie, zeleninu, čerstvé zeleninové a ovocné šťavy). V dňoch Váh sa však vyhýbajme mliečnym výrobkom. Dobre nám trávia tuky, môžeme si dopriať aj vyprážané jedlá, mäso, syry a vajcia. Zo zeleniny by sme mali uprednostňovať najmä okvetnú zeleninu - karfiol, ružičkový kel, brokolicu, ale aj artičoky, baklažán a pod. Ak máme nábeh na obličkové kamene, nejedzme ovocie a nepime ovocné šťavy. Po tieto dni sa fantázii v kuchyni medze nekladú. Môžeme si dovoliť experimentovať, ozdobovať a dekorovať od výmyslu sveta. Jedlá môžeme obohatiť bylinkami, sušeným ovocím, semienkami či plátkami limetky. Z mäsa sú vhodné aj tučnejšie druhy - kačica, hus, tuniak, losos, úhor či hovädzie. Môžeme ich upravovať na grilovaný či pečený spôsob. Ako prílohu však odporúčame najmä okvetnú zeleninu – sacharidom sa radšej vyhýbajme. Vo Váhach si však dajme oveľa viac záležať aj na prostredí, v ktorom jeme a na stolovaní – urobme si z jedenia doslova obrad. Tieto dni sú preto veľmi vhodné na rodinné slávnosti či pikniky. Ocenia to naši najbližší či partner.Záhrada a domácnosť
Deň je vhodný na vetranie či už priestorov v byte, alebo šatníkov, pivníc a pod. Pri dobrom počasí vyvetrajme aj periny či matrace. V domácnosti sa môžeme venovať prácam, ktoré vyžadujú rýchle schnutie – umývaniu drevených podláh, nábytkov, okien, alebo maľovanie. V záhrade radšej zaraďme neutrál. Ak je treba, venujme zvýšenú pozornosť kvitnúcim rastlinám a zelenine rastúcej pre kvet. Presádzame trvalky, vysádzame dvojročky. Delením či odrezkami množíme trvalky a muškáty. Nepolievame, šíria sa škodcovia.

Náš tip
ZMES PROTI OBLIČKOVÝM KAMEŇOM A PIESKU

Breza, pŕhľava, praslička či zlatobyľ patria medzi tzv. preplachovače. Povzbudzujú činnosť obličiek a majú protizápalové účinky. Je možné ju používať preventívne. Pri obličkových kameňoch pitnú kúru konzultujte s lekárom.
Potrebujeme: Po 30g listov žihľavy a vňate prasličky, 20g koreňa a vňate púpavy, 10g vňate zlatobyle, po 5 g brezových listov a šípok so semienkami.
Ako na to: Dve čajové lyžičky bylinnej zmesi zalejeme 250 ml vriacej vody. Po 15 minútach lúhovania precedíme. Po dobu 6 týždňov pijeme po jednej šálke denne, najlepšie v čase od 17,00 do 17,15 hod.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 18%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
391516,7 Km
Posledný
nov:
25.8.2014 16:13:02
Prvá
štvrť:
2.9.2014 13:11:54
Spln: 9.9.2014 3:38:55
Posledná
štvrť:
16.9.2014 4:05:49
Nasledujúci
nov:
24.9.2014 8:13:32
Copyright (C) 2007 - 2014 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)