ISSN 1337-6179          dnes je štvrtok 25. júla 2024, meniny má Jakub , zajtra Anna, Hana 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Ryby
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
vzostupná
Rubrika: Psychohygiena
počet článkov: 19
16.5.2011 - rubrika: Psychohygiena
Svet našej Vnútornej Temnoty, verzus Skrotenie draka

Nekonečný príbeh. Krajinou vetra, kde stromy šepocú stonaním, prevaľujú sa kotúče púštnych tráv, supy krúžia vo víroch a zem sa krčí pod ťarchou neživosti. Tam leží jaskyňa. Tmavá ako polnočné víno....
31.3.2011 - rubrika: Psychohygiena
Malý návod na Ceste do seba

Potrebujeme aby si bol takýto. Potrebujeme aby si splnil to a to. Ak to nesplníš, nezapadneš do partie, nebudeš in. Prečo si taký odlišný? Žiješ Ty človeče ešte vôbec? Vieš čo to je život? Kde to žiješ? Myslíš si o sebe, že si niekto? Si nič. .....
26.1.2011 - rubrika: Psychohygiena
VYSOKÁ ŠKOLA PREMIEN - ako odhodiť to, čo nie sme

Na to, aby sme mohli vedieť, kto naozaj sme, musíme opustiť to, čo nie sme. Píše sa to dobre, číta sa to ešte lepšie, ale ako na to? Ako to urobiť? Kde je ten bod od ktorého sa máme odraziť
3.5.2010 - rubrika: Psychohygiena
KEĎ CHRBÁT ZABOLÍ...

Viem, že tento článok bol už veľa krát napísaný v inej forme, no cítil som potrebu ho dať do novej podoby. Urobiť chyby je prirodzené, no je potrebné sa z nich učiť. Na sebe pracovať a nečakať, že nám spadnú pečené holuby do úst.
3.3.2010 - rubrika: Psychohygiena
PREČO SME TAKÍ AKÍ SME?

Veľa sa pýtame. Stávame sa tým, čím máme byť, alebo sa necháme unášať osudom, vierou, modlitbou? Otázka, prečo sme takí akí sme? Prečo sa nám dejú veci, ktoré sa dejú? Je to osud, trest?
27.1.2010 - rubrika: Psychohygiena
KULT TELA alebo: MÁ BYŤ TELO BEZ ÚDRŽBY?

Svet okolo nás. Rozhliadnime sa. Lepšie sa prizrime. Otvorme oči. Nevidíte to? Rovno do očí nám bije paradox kultu tela. Z reklám, televíznych programov a súťaží sa nám do pozornosti tlačí ideál, ktorý by sme mali spĺňať...
27.1.2010 - rubrika: Psychohygiena
BOH SA HĽADÁ ZRETÍM V SAMOTE

Na ceste každého človeka existuje bod, kedy narastie vnútorná potreba vyjasniť si vzťah k Bohu. Slovo Boh je v spoločnosti často prekrúcané a v jeho mene sa robia veci, ktoré by on sám iste neschválil.
8.7.2009 - rubrika: Psychohygiena
LOVEC VERZUS LOVENÝ

Televízor. Rádio. Funkčný satelit. Spýtali ste sa, čo by sa stalo, keby ste boli čo len týždeň bez týchto darov civilizácie? Čo by ste robili? Aká je skutočná dôležitosť médií v našich životoch? Informovať, či nás loviť?
8.5.2009 - rubrika: Psychohygiena
VZÝVANIE VNÚTORNEHO BOHA

Stojíte na brehu ako na pokraji seba. Koncertom kamienkov, šumiacich vĺn, voda zakvitá. Stojíte na hore ako na pokraji sveta. Vietor a tráva Vám šeptá slová proroka – seba
14.2.2009 - rubrika: Psychohygiena
SLÁVA SLOVA

Čo to je slovo? Aká je jeho sila? Kde sa skrýva jeho Sláva? Ako na nás vplýva ten malý zázrak vyslovený z našich úst? Ako tvorí a formuje naše životy, vzťahy a emócie? Pozývam Vás k stolu, priatelia. Hostina začína...
5.1.2009 - rubrika: Psychohygiena
POSVÄTNOSŤ JEDLA

O tejto téme bolo popísané už množstvo informácií. Preto svoj článok posuniem k trochu inej rovine v súvislosti s pokorou, úctou, duchovnou iskrou, prínosom svetla, silou života, vďačnosťou, ktoré k nám prúdi, či neprúdi s jedlom.
23.9.2008 - rubrika: Psychohygiena
DAJ MI EŠTE ŠANCU (alebo: o čom je metóda EFT)

42 ročný klient, ženatý, s dvoma deťmi, mladšie má len sedem mesiacov. Prichádza na odporúčanie kolegyne, ktorej sa v slabej chvíli zdôveril s problémom.... Manželka sa s ním chce rozviesť, on nechce. Vôbec si nevie predstaviť, čo ďalej.
30.7.2008 - rubrika: Psychohygiena
TU A TERAZ

Upozornenie. - Predtým ako si prečítate tento článok, pozrite sa prosím na svet. Ako ho vidíte? A cítite? Počujete? To isté urobte opäť po jeho prečítaní. Ďakujem. S pozdravom - Vaša Duša.
16.6.2008 - rubrika: Psychohygiena
STAČÍ LEN ÚSMEV

Problémy k nám prichádzajú z dvoch dôvodov. Buď si ich pritiahneme negatívnym myslením, alebo ich tvorbe nedokážeme zabrániť. Nemyslite na problém, hľadajte riešenie. Nemyslite na chorobu, iba na liečenie. Veď stačí len úsmev.
4.6.2008 - rubrika: Psychohygiena
VOĽBA DUŠE

S rozhodovaním sa stretávame každý deň. Každá chvíľa prináša mnoho podnetov, otvára nové možnosti, prináša príležitosti. Nemôžeme mať, robiť a vedieť všetko. Preto sa potrebujeme rozhodnúť. Vybrať si pre nás to najsprávnejšie. Ale vieme podľa akého kľúča?
< späť ďalej >


predplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)