ISSN 1337-6179          dnes je sobota 10. decembra 2022, meniny má Radúz , zajtra Hilda 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Rak
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
zostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 11.2.2008

PRIRODZENÉ VYLUČOVANIE PÔVODCOV OCHORENÍ – PAPÁJA

Prirodzené vylučovanie pôvodcov ochorení je prvou zo štyroch zásadných fáz pri dôkladnej detoxikácii organizmu a posilňovaní imunity podľa metódy Marianne E. Meyer. V tejto fáze ide predovšetkým o vylúčenie pôvodcov chorôb. Prostriedkov na to je niekoľko.

Postupne si priblížime všetky prírodne prostriedky, ktoré napomáhajú prirodzenému vylučovaniu pôvodcov ochorení – teda živých i neživých toxínov.

Medzi ne patrí: spirulina, papája, divoká pšenica a jačmeň, aloe vera, ananás, koloidné striebro, extrakt z grepfruitových jadier, echinacea, cesnak, čaj Lapacho, peroxid vodíka, kanadská kurkuma a ozón.
Postupne budú k tomuto seriálu pribúdať články o jednotlivých prostriedkoch. Ich zoznam nájdete dole pod článkom v Súvisiacich článkoch.

PAPÁJA POMÁHA ŽALÚDKU A ČREVÁM

Papaín alebo enzýmová zmes z papáje pomáha, ako bolo dokázané, vo forme najrôznejších hotových preparátov pri poruchách sekrécie žalúdka a čriev, najmä pri narušenej tvorbe bielkovín.

Na ďalšie liečebné účinky takzvaného „stromového melóna“ poukázala Halima Neumannová: dokázala sa vyliečiť z ťažkého štádia rakoviny len konzumáciou papáje, spiruliny, divokej pšenice a aloe vera. Dr. Koesel a Dr. Ray upozornili vo svojej dlhoročnej lekárskej praxi na nádory a rakovinu liečiace vlastnosti papaínu, ktorý sa získava z mliečnej šťavy nezrelých plodov. Papaín je najdôležitejší zo 6. enzýmov izolovaných z latexu papáje. Ostatné sa označujú ako chymopapaín A a B, lyzocym, lipáza a glutamincyclotransferáza. Ale len žltozelený, ešte na pohryz pevný plod obsahuje cenný papaín v koncentrovanej forme. Tento enzým zmäkčuje choré a mŕtve tkanivo, rozkladajúce sa jedy a zatvrdnuté zbytky a postupne zbavuje črevné steny nánosov a zatvrdnutých krustov.

Nastrúhanú dužinu papáje pripravuje pani Neumannová ako zeleninový šalát. Granulát z papáje predstavuje vždy dostupnú alternatívu, pokiaľ nie je k dostaniu čerstvý plod.

Zelená papája, tmavo zelené až čierne jadrá zrelého plodu tak ako listy sa v trópoch používali už po storočia k prevencii a liečeniu pri napadnutí ľudí i zvierat parazitmi a červami. Mliečna šťava pomáha špeciálne proti pásomniciam. V mojom detstve bolo obvyklé prevádzať pravidelné kúry proti pásomniciam prírodnými prostriedkami na parazity. Okrem papájových listov a jadier sú známe nasledujúce prostriedky proti červom: olej z tekvicových semien, vratič, kosodrevina alebo nastrúhaná surová mrkva a určité semená z tekvíc. Keď tu a tam použijete niektorý z týchto prírodných prostriedkov proti červom, nemusíte sa obávať žiadneho nežiaduceho parazita.

Okrem mnohých enzýmov obsahuje papája aminokyseliny dôležité pre regeneráciu buniek a vitamíny A,C a E. Tmavo zelené až čierne jadrá vykazujú vysoký obsah leatrilu (vitamín B-17). Predstavujú preto, rovnako ako marhuľové jadrá, účinný prostriedok proti rakovine. Sušené jadrá sa môžu používať tiež ako náhrada čierneho korenia. Listy obsahujú papaín a iné enzýmy, glykosidy, saponíny a alkaloidy.

Barbara Simonsohnová odvodzuje imunitu posilňujúci účinok papáje vo svojej knihe Papája – léčení zázračným plodem, z jej vysokého obsahu vitamínu C, enzýmov a koenzýmov vo forme vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov.

Papája pomáha odbúravať produkty látkovej výmeny bielkovín, brzdiť zápaly, čistiť črevá a urýchľovať látkovú výmenu a vylučovacie funkcie. Tým umožňuje efektívne fungovanie telu vlastných obranných síl. Dr. Norma Wolker odporúča šťavu z papáje (zo zrelého plodu) k podnieteniu činnosti lymfatického systému a sleziny. Tým sa detoxikuje celý organizmus: odpady z krvi sú odfiltrované, bunky a tkanivá sa regenerujú.

Spracované podľa:
Detoxikace a posilování imunity od M.E Meyer; vydalo vydavateľstvo Fontána;
www.fontana.ws
Zaradený v rubrike: Očista organizmu (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 9794 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív redakcie

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: redakcia@magazinluna.skpredplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2022 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)