ISSN 1337-6179          dnes je sobota 25. mája 2024, meniny má Urban , zajtra Dušan 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Strelec
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
plod
Živel:
oheň
Výživa:
bielkoviny/plod
Sila Mesiaca:
neutrálna
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 21.10.2009

NÁVOD NA DOMÁCE PREČISTENIE ORGANIZMU

Metód ako si prečistiť organizmus od nánosov nečistôt a toxínov je veľa – od pôstu cez úpravu stravy až po mechanické očisty a detoxikáciu špeciálnymi produktmi. Nie každému sedí všetko – treba si uvážlivo vybrať to, čo nepoškodí Váš organizmus.


PÔST
Podľa odborníkov na prírodné liečiteľstvo pri niekoľkotýždňovej pôstnej kúre sa váš organizmus i naďalej plynulo prečisťuje, pokiaľ jete prevažne vodanté, pokiaľ možno surové potraviny a pijete vodu s nízkym obsahom minerálov. Niektorí odporúčajú piť destilovanú vodu.

Chorí a starší ľudia, prípadne ľudia so silne znečisteným organizmom, musia však takú kúru absolvovať len pod lekárskym dohľadom.

Pôstne kúry, trvajúce viac ako tri až štyri dni, by ste mali všeobecne absolvovať iba pod dohľadom odborníka, s výnimkou prípadov, kedy máte už sami s pôstami značné skúsenosti. Samozrejme pritom nemôžete pracovať!

DOMÁCA OČISTA PODĽA WIESEHO
I bez pôstu však, napríklad prostredníctvom prečisťovacej kúry podľa Wieseho (pozri článok Zlaté pravidlá pre domácu prečisťovaciu kúru ), sa môžete krok za krokom oslobodzovať od všetkých jedov, rovnako ako od starých zvykov. Nakoniec by ste mohli zmeniť svoj prístup k výživo natoľko, že už nebudete znovu dávať prednosť koncentrovaným potravinám, ktoré väčšinou zanechávajú vo vašom organizme najväčšie zbytky.

PODĽA TYPU – VODNATÍ ČI SUŠIENKY?
Existujú ľudia vodného typu, ktorí pri pôste, alebo pri zmieňovanej prečisťovacej kúre podľa zlatých pravidiel neschudnú, pretože ich telo pri tejto príležitosti skôr prepadne panike a tým ešte viac zadržiava. Keby ste napriek tomu chceli uspieť, je veľmi dôležité, aby ste v priebehu tohto času udržiavali značnú pohybovú aktivitu. To je vôbec pri chudnutí veľmi dôležité, pokiaľ chcete z organizmu vylúčiť vodu. Voda je u týchto ľudí často viazaná stuhnutým lymfatickým systémom. Preto pôsobí v podobných prípadoch veľmi dobre izbová trampolína - striedavo naťahuje všetky bunky, a tým potláča blokády v lymfatickom systéme.

Ľudia, ktorí sú "kosť a koža", môžu v niektorých prípadoch pri stravovaní podľa zlatých pravidiel i dlhodobo pribrať. Väčšinou však k tomu dospejú vtedy, keď precvičujú svoje svaly a zaradia do jedálneho lístka orechy, semená, výhonky. Kto sa cíti slabý, znepokojivo rýchlo chudne a myslí si, že potrebuje viac energie, mal by siahnuť k avokádu, banánom, sladkému a sušenému ovociu a jesť vždy, keď cíti potrebu. Pre týchto ľudí je bezpodmienečne potrebné hlavné jedlo, ktoré by sa malo skladať z nezaťažujúcej tepelne upravenej stravy - varenej zeleniny a veľkých porcií nabobtnaného oblilia, najmä prosa, celozrnnej ryže, pohánky alebo quinoy či zemiakov. To sú vhodné potraviny pre jemnú prečisťovaciu kúru u ľudí, ktorí sú veľmi slabí alebo nesmú či nechcú v žiadnom prípade ďalej chudnúť. Aby bolo trávenie efektívnejšie a zaručený prísun živín, je vhodné jedlo doplniť ešte nejakou bylinkovou omáčkou s jemným korením.

Mnohým ľuďom pomáhajú aj rastlinné tráviace enzýmy, ktoré je možno zohnať napríklad vo forme papájových tabliet. Trvalo je však potrebné trávenie povzbudzovať vedomým a kreatívnym spôsobom života.

DL

Preložené a upravené podľa: Olfried D. Wiese: Detoxikace, odkyselení a pročištění, vydavateľstvo Fontána, 2002; www.fontana.ws
Zaradený v rubrike: Očista organizmu (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 53218 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
foto: archív redakcie

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.skpredplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)