ISSN 1337-6179          dnes je štvrtok 25. júla 2024, meniny má Jakub , zajtra Anna, Hana 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Ryby
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
vzostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 14.6.2007

NOVÁ METÓDA V OČISTE ORGANIZMU – DETOXIKAČNÁ VANIČKA

Revolučná detoxikačná metóda, ktorú začínajú už aj u nás na Slovensku propagovať rôzne firmy a regeneračné centrá. Predstavuje moderný, veľmi účinný a jednoduchý spôsob, ako zbaviť bunky toxínov a opäť nastoliť rovnováhu a zdravie v našom organizme.

Princíp fungovania u každej detoxikačnej vaničky, ponúkanej u nás už aj viacerými firmami, je pritom ten istý, len predajná cena a cena služieb sú väčšinou rozdielne.
Túto metódu považujem za veľmi účinnú a prospešnú pre prevenciu, no aj riešenie niektorých zdravotných problémov, najmä odstraňovanie solí a na ne naviazaných toxínov z organizmu. Je vhodné absolvovať aspoň raz za rok intenzívnu detoxikačnú kúru v niektorom z regeneračných či detoxikačných centier, ktoré túto službu ponúkajú, alebo výhodne investovať do vlastnej detoxikačnej vaničky, ktorá v konečnom dôsledku môže pomáhať v očiste a regenerácii viacerým rodinným príslušníkom.

PRINCÍP ELEKTROLÝZY


Detoxikačná vanička pracuje na základe elektrolýzy, teda na vodnom elektrolytickom kúpeli nôh alebo rúk. Elektródy prístroja vytvárajú bioenergiu, ktorá regeneruje a upevňuje fyzickú a psychickú odolnosť a v organizme navodzuje pocit pohody. Nastoľuje rovnováhu nášho energetického poľa, vyladením kladných a záporných iónov v tele.

• Elektrolýza prebiehajúca vo vaničke spolu so schopnosťou vody prenášať informácie celkovo posilňuje naše zdravie.
• Mazové žľazy i reflexné body a zóny na chodidlách ponorených vo vaničke reagujú na elektromagnetické pole, ktoré pozitívne pôsobí na naše zdravie a psychiku
• Elektrické a magnetické polia sú potrebné k udržaniu života v našom organizme, ktorý prúdi zložitými telesnými systémami. Zlepšenie vodivosti nášho organizmu a podporenie iontovej výmeny preto bude rozhodujúcim faktorom oživenia všetkých funkcií v našom organizme.
• Elektrolýza vo vaničke navyše spôsobuje uvoľňovanie rôznych substancií a toxínov v dôsledku štiepenia molekúl vody. Tieto substancie sa premiestňujú k elektródam alebo sú nimi vylučované – prebieha tak transformácia, ktorá vrcholí zrážaním čiastočiek vo vode (zmena zafarbenia vody vo vaničke počas detoxikačného procesu), zmenou jej farby a uvoľňovaním plynov, čo z holistického hľadiska pozitívne ovplyvňuje ľudský organizmus.


ODPORÚČANIA MUDr. JONÁŠA

Je známe, že ľudský organizmus dokáže pri slabej funkcii niektorých potrebných orgánov, najmä obličiek, soli ukladať. Pri nadmernom ukladaní solí trpia nielen naše kosti a kĺby, ale aj žily a tepny či pokožka, lymfatický systém, žlčník, kde sa ukladajú soli žlčových kyselín, obličky, kde sa tvorí zo solí piesok a kamene a pod. Prejavuje sa to rôznymi symptómami – dnou, bolesťami chrbtice a kĺbov, celulitídou, nadmerným zadržiavaním vody v tele, opuchmi a nadváhou, ale aj kŕčovými žilami, artériosklerózou či artrózou atď.
Detoxikácia podľa MUDr. Jonáša preparátmi z jeho výskumu zaručuje zbavenie sa určitých toxínov, vrátane solí (JOALIS BIOSALZ). Pri soliach a iných toxínoch je však podľa neho určitý problém, ako ich čo najúčinnejšie odstrániť z dolnej polovice tela – najmä dolných končatín. Existuje totiž zemská príťažlivosť, ktorá tomuto detoxikačnému procesu bráni. Práve pomocou detoxikačnej vaničky ako doplnkového detoxikačného prostriedku , sa môžeme účinne zbaviť solí a iných toxínov z celého tela, no najmä z dolných končatín.

„Za určitého zjednodušení lze říci, že orgány, (především pohybový systém a mozek) jsou mladé jen tehdy když neobsahují nahromaděné soli, které v pravém slova smyslu způsobují ztuhnutí, zkostnatění, ztvrdnutí a svým drážděním působí i zánět. Soli reagují i na změny vlhkosti a tedy i na změny počasí. Organizmus, který „hlásí“ díky různým bolestem změny počasí je vlastně organizmus s nadměrným množstvím solí“, hovorí Dr. Jonáš.


Pravidelným používaním detoxikačnej vaničky, ktorá veľmi účinne zmobilizuje soli z celého organizmu, najmä končatín a tie potom zvýšenou mierou odchádzajú močom. Preto je aplikáciu d vaničky potrebné doprevádzať pitím diuretických čajov alebo zvýšeným pitím vody. So soľami často odchádzajú naviazané ťažké kovy, rádioaktívne prvky, toxíny z domácnosti (impregnanty, farby atď), no aj metabolity ako sú puríny, lepok atď.


PRAVIDELNÉ POUŽÍVANIE DETOXIKAČNEJ VANIČKY POMÁHA PRI:

• poruchách krvného obehu a varixoch
• artritíde a reumatických ochoreniach
• problémoch s pohybovým ústrojenstvom
• dne, chronických bolestiach
• celulitíde, opuchoch končatín
• poruchách trávenia a acidóze
• problémoch imunitného systému
• alergiách
• sínusitíde, migrénach
• kožných ochoreniach
• ochoreniach nervového systému
• zlej funkcii obličiek
• chronickej únave a vyčerpanosti
• vysokom krvnom tlaku a zavodnení organizmu
• otrave ťažkými kovmi
• predčasnom starnutí
• omladzovaní organizmuODPORÚČANÉ MNOŽSTVO KÚR

• Pri odbúravaní toxínov sa odporúčajú 1 - 2 sedenia týždenne až po dobu zbavenia sa toxínov.
• V rámci prevencie po detoxikačnej kúre je vhodné aplikovať kúpeľ 1 – 2x do mesiaca.
• Pri zlej životospráve, zlom životnom štýle, znečistenom prostredí odporúčame 1-2x do týždňa dlhodobo.
• Nie je vhodné používať častejšie ako raz za 48 hodín


PROCEDÚRA:

Celý detoxikačný kúpeľ trvá 30 minút. Osoba má v kúpeli ponorené nohy, prípadne ruky. Predtým je potrebné odložiť šperky, elektronické prístroje a tiež mobil z dosahu prístroja, pretože by to mohlo narušiť bioenergetické pole.

Príprava kúpeľa: Vaničku naplňte vodu o teplote nie vyššej ako 40 %°Celzia. Do vody nasypte 2 dávky soli (dávkovač priložený) a zamiešajte. Ponorte mriežku a zapojte ju do elektriny. Potom ponorte končatiny a zapnite časovač. Počas aplikácie nohy nevyťahujte, ani nešpliechajte vodou vo vaničke.

Pred kúpeľom alebo počas kúpeľa sa poriadne napite vody. To isté doporučujeme aj po kúpeli. Prítomnosť farieb, bublín, zmien na hladine vody a zmien hodnôt pH v priebehu detoxikačného procesu naznačuje, že vo vaničke prebieha polarizácia. Vďaka prítomnosti iontových solí vznikne pôsobením mriežky magnetické pole, ktoré je absorbované telesnými tekutinami cez pokožku a šíri sa pozvoľna do celého tela. Mnohopočetné reflexné zóny na šľapkách nôh či rukách sú vo vaničke stimulované generovanou elektromagnetickou energiou a tieto vitalizujúce stimuly sa prenášajú do rôznych orgánov a systémov.

Po skončení aplikácie sa končatiny vyberú a utrú dosucha. Po prvej aplikácii môžete pociťovať zvýšenú únavu, nízky krvný tlak a podobne. Tento stav je prechodný a môžeme ho zmierniť zvýšeným pitným režimom. Odporúča sa pravidelne používať vaničku, pokiaľ sfarbenie vody po aplikácii nie je oveľa svetlejšie než na začiatku kúry. Nie je vhodné používať vaničku každý deň!

KONTRAINDIKÁCIE:

Detoxikačnú vaničku by nemali používať tehotné ženy, osoby so zníženou zrážanlivosťou krvi či hemofilici a tiež epileptici. Tiež ju nesmú používať osoby s implantovaným kardiostimulátorom, kovovým alebo organickým implantátom. Neodporúčame používať počas menzesu pri silnejšom krvácaní, pri akútnych virózach a akútnych zápaloch. Chorým a oslabeným osobám doporučujeme používanie vaničky konzultovať s odborným lekárom.autor článku: Daniela Kellerová (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Očista organizmu (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 31208 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív redakcie
Sfarbenie vody po 30. minútach - podľa neho možno usúdiť, ako je človek zanesený toxínmi. Po viacerých kúrach je sfarbenie oveľa bledšie.
Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív redakcie
Mikroskopický obrázok krvi pred detoxikáciou ukazuje „trúbkovité zhluky“ chumáčikov červených krviniek
Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív redakcie
Krvný obraz po 30. minútovej detoxikácii vo vaničke potvrdzuje účinnosť: zhluky krviniek sa rozpúšťajú a transportujú oveľa viac kyslíka; dôsledkom je zlepšenie prietoku a viskozity krvi, lepšie okysličenie a prekrvenie organizmu, protitrombotické účinky

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.sk

ŠTÚDIO ZDRAVIA - akreditované detoxikačné a bioregeneračné centrum
Predaj detoxikačných vaničiek a náhradných dielov priamo, aj prostredníctvom ON-LINE OBCHODU na <b>www.studiozdravia.info</b> v sekcii On-line obchod/zdravotné pomôcky.
Predaj detoxikačných vaničiek a náhradných dielov priamo, aj prostredníctvom ON-LINE OBCHODU na www.studiozdravia.info v sekcii On-line obchod/zdravotné pomôcky.


predplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)