ISSN 1337-6179          dnes je sobota 22. júna 2024, meniny má Paulína , zajtra Sidónia 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Kozorožec
Fáza Mesiaca:
spln
Časť rastliny:
koreň
Živel:
zem
Výživa:
soľ
Sila Mesiaca:
vzostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 10.7.2007

PRÍRODNÁ OČISTA LYMFATICKÉHO SYSTÉMU

Ak trpievate častými infekciami či virózami alebo pociťujete chronickú únavu, či máte zdurené lymfatické uzliny, tak je najvyšší čas na poriadne „upratanie“ a očistu lymfatických ciest a rozprúdenie lymfy. Pomôžu nám v tom aj prírodné prostriedky.OČISTA LYMFATICKÝCH CIEV A UZLÍN

Potrebujeme: Glauberovu soľ (zoženieme ju v lekárni), 900 ml grepovej šťavy, 200 ml pomarančovej šťavy, 200 ml šťavy z citrónu a 2 litre vody (dávka na jeden deň), ktorú sme predtým nechali v mrazničke zamraziť a znova ju rozmrazili alebo pripravenej protiovej vody.
Ako na to: Ráno rozpustíme polievkovú lyžicu Glauberovej soli v 100 ml pripravenej vody a roztok pomaly vypijeme. Potom sa na štvrť hodinu ponoríme do kúpeľa s 38 stupňovou teplotou. Po kúpeli by sme sa mali začať silne potiť, čo je veľmi dôležité. Každých 30 minút vypime 100ml pripravenej šťavy. V teple zostaňme dovtedy, kým prebieha potný proces. Každých 30 minút vypijeme 100 ml pripravenej zmesi šťavy. Túto procedúru opakujeme tri dni po sebe. Šťavu si pripravujme každý deň vždy čerstvú.


OBKLADY PRI ZDURENINÁCH

Pri zatvrdnutí lymfatických uzlín, orgánov, ciev a kapilár môžeme povzbudiť obeh lymfy prikladaním obkladov na postihnuté miesto.
Potrebujeme: čerstvý zázvorový koreň alebo mletý zázvor, kapustové alebo kelové listy (môžeme namiesto nich použiť zemiaky)
Ako na to: Koreň zázvoru nastrúhame najemno a zmiešame s trochou vody a pár kvapkami olivového oleja. Ak nemáme čerstvý zázvor, použijeme mletý, ktorý vymiešame s vodou a olejom na kašu a vo vodnom kúpeli zohrejeme. Horúcu kašu natrieme na pripravené ľanové plátno a natretou stranou priložíme na opuchlinu či zdureninu. Dáme pozor, aby obklad nebol až príliš horúci – mohli by sme spôsobiť popáleninu. Necháme pôsobiť 5 – 10 minút a potom miesto opláchneme. Následne potom na miesto priložíme obklad z kelových či kapustových listov, ktoré predtým vyvaľkáme, prípadne z nastrúhaného zemiaku a necháme pôsobiť 20 minút. Pri chronických zdureninách sa obklady prikladajú tak dlho, pokiaľ sa stav nezlepší.


NÁPLASŤ NA LYMFATICKÉ UZLINY

Potrebujeme: 3-4 g prášku zo semien gréckej senovky, ocot
Ako na to: Z prášku a trochy vody uvaríme kašu. Po vychladnutí do nej kvapneme niekoľko kvapiek octu, ktorý zvyšuje účinnosť. Kašou natrieme zdurené miesto a obviažeme.


ZÁZVOROVÉ VÍNO sv. HILDEGARDY

Podľa sv. Hildegardy zlepšuje krvný i lymfatický obeh a pomáha pri nádorových ochoreniach. V lete používame biele, v zime červené víno.
Potrebujeme: mletý zázvorový koreň, 1 liter vína
Ako na to: Do jedného litra vína pridáme lyžičku zázvorového prášku. Pijeme 1 lyžicu trikrát denne.


Náš tip: K očiste a stimulácii činnosti lymfatického systému neodmysliteľne patrí aj saunovanie, masáže, najmä lymfodrenážna masáž celého tela alebo reflexná masáž lymfatických uzlín, ktoré však zverte do rúk odborníkom.
Z výskumu MUDr. Josefa Jonáša vzišiel vynikajúci prírodný produkt JOALIS LYMFATEX (pozri odkaz dole), ktorý dokáže dôkladne očistiť lymfatický systém od voľných záťaží a tiež od infekčných ložísk, často spôsobujúcich zdureniny či stagnáciu toku lymfy.

DL


autor článku: Daniela Kellerová (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Očista organizmu (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 80507 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív redakcie

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.sk

GLAUBEROVA SOĽ
Horká soľ používaná najmä pri očistných kúrach zameraných na očistu tráviaceho traktu, pečene, žlčových ciest a lymfatického systému. Pozri On-line obchod ŠTÚDIA ZDRAVIA sekciu Zdravotné pomôcky.
Horká soľ používaná najmä pri očistných kúrach zameraných na očistu tráviaceho traktu, pečene, žlčových ciest a lymfatického systému. Pozri On-line obchod ŠTÚDIA ZDRAVIA sekciu Zdravotné pomôcky.

JOALIS LYMFATEX
Prírodný energo-informačný komplex z výskumu MUDr.Josefa Jonáša na očistu lymfatického systému. Objednávky cez on-line obchod ŠTÚDIA ZDRAVIA( v sekcii JOALIS KOMPLEXY)
Prírodný energo-informačný komplex z výskumu MUDr.Josefa Jonáša na očistu lymfatického systému. Objednávky cez on-line obchod ŠTÚDIA ZDRAVIA( v sekcii JOALIS KOMPLEXY)


predplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)