ISSN 1337-6179          dnes je štvrtok 25. júla 2024, meniny má Jakub , zajtra Anna, Hana 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Ryby
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
vzostupná
Ako funguje lunárny kalendár?

Princíp astrológie

 • Lunárny kalendár je založený na tradičnej astrológii.
 • V lunárnom kalendári nezáleží na našom slnečnom znamení. Dôležité je pre nás znamenie zvieratníka.
 • Každé znamenie zvieratníka je spojené s jedným zo štyroch živlov (oheň, voda, vzduch, zem) a ku každému znameniu pridala astrológia určitú oblasť ľudského tela, ktoré ovplyvňuje. Rovnako ovplyvňuje jednotlivé časti rastlín a tiež metabolizmus jednotlivých zložiek stravy.
 • Mesiac sa zdrží v každom znamení 2 až 3 dni.
 • Pre daný deň platí znamenie, v ktorom bol Mesiac predchádzajúci deň o polnoci. Rešpektujeme astrologické pravidlá a vplyvy, a preto sa náš kalendár môže čo sa týka prechodov znamení, môže líšiť od niektorých lunárnych kalendárov.
 • Všetky rady na každý deň platia pre každého z nás, bez ohľadu na to, v akom znamení sme narodení.
 • Ak urobíme pre tú časť tela, ktorú znamenie práve ovplyvňuje niečo prospešného, pôsobí to dvojnásobne dobre. Ak vtedy tieto orgány nadmieru zaťažujeme, pôsobí to na ne deštrukčne. To isté platí aj o častiach rastlín a tiež metabolizme jednotlivých zložiek stravy.

Princíp mesačného cyklu

 • Lunárny kalendár pracuje na princípe lunárneho – mesačného cyklu. Nemá nič spoločne s ročným cyklom zvieratníka.
 • Mesiac ovplyvňuje život rovnako, ako každodenne vyvoláva prílivy a odlivy.
 • Takisto Mesiac ovplyvňuje aj naše „vnútorné more“ – naše tekutiny v tele, a tým vplýva na celkový stav organizmu – či už sťahujúcou silou (odliv) alebo rozťahujúcou silou (príliv).
 • V lunárnom kalendári sú preto zohľadnené všetky fázy a postavenia Mesiaca voči Slnku, Zemi, jeho pribúdanie, ubúdanie, približovanie či vzďaľovanie sa od Zeme, ktoré rovnako pôsobia na všetky živé organizmy na našej planéte. Ako na prírodu okolo nás, tak aj na naše telo a psychiku.
EŠTE VÁM TO NIE JE JASNÉ?

....IDE O INFORMAČNÉ A ENERGETICKÉ PÔSOBENIE

Už aj vedci stihli dávnejšie dokázať, že informačné a energetické pôsobenie môže byť prenášané na veľké vzdialenosti pomocou rôzneho energetického vlnenia. Či už ide o svetelné vlny, rádiové alebo zvukové atď. To isté platí aj o galaxii a hviezdnych zoskupeniach. Jednotlivé súhvezdia majú svoje vyžarovanie, svoju energetickú frekvenciu. Čím je planéta bližšie k Zemi a tiež čím je väčšia, tým výraznejší je jej vplyv na našu planétu a na živé organizmy na nej.
Najväčší vplyv majú Slnko a Mesiac. Slnko navyše svojím žiarením na každom stupni zvieratníka zosilňuje žiarenie hviezdneho zoskupenia, a tým zosilňuje aj jeho konkrétne energetické a informačné vplyvy na Zem. Zvieratník je práve z tohto pohľadu jedným veľkým kolesom, vyžarujúcim energiu transformovanú planétami a Slnkom. Zem je ohnisko, na ktorom sa prejavujú vplyvy týchto energií.
Energetické prúdy dané obehom planét slnečnej sústavy sa neustále menia – na Zemi sa tieto zmeny prejavujú zmenami počasia, dennými a ročnými cyklami, vplyvom na naše zdravie, psychiku a taktiež na výživovú akosť, rast plodín,
Všetky živé organizmy sú tomuto energetickému vplyvu prispôsobené a podriadené.

DOBRÁ RADA NAD ZLATO

Neviete ako rady z lunárneho kalendára aplikovať v reálnom živote? Chce to čas, a tiež aj základné vedomosti, prečo to tak funguje. Ak sa naučíme koordinovať svoje činnosti podľa vesmírnych zákonitostí, harmonicky sa to odrazí na stave nášho organizmu, psychiky i vecí okolo nás.

Ako teda môžete využiť náš lunárny kalendár?

 • V sekcii LUNÁRNY KALENDÁR nájdete všetky potrebné informácie o vplyvoch jednotlivých lunárnych fáz, znamení zvieratníka a iných faktorov, ktoré ovplyvňujú nielen náš organizmus, ale prakticky život či prírodu okolo nás
 • Časť LUNÁRNY KALENDÁR NA TENTO DEŇ je aktívnou časťou, ktorá sa bude aktualizovať obmieňať každý deň, pretože jednotlivé vplyvy planét a hviezd sa prakticky menia z hodiny na hodinu. Každý deň máte možnosť dozvedieť sa o tom, ako práve tieto faktory môžu ovplyvňovať našu psychickú či fyzickú kondíciu, zdravie, a tiež náš metabolizmus. Podľa našich rád si môžete naplánovať deň či už v pracovnej alebo súkromnej sfére, môžete si pripraviť pre organizmus najprijateľnejšiu a najstráviteľnejšiu stravu, pri zdravotných problémoch vás upozorníme na možné krízy a ponúkneme vám domáce recepty, ktorými môžete eliminovať symptómy či ťažkosti. Dôležitou časťou budú aj rady na preventívne očistné kúry techniky, ktoré nám pomôžu upevniť naše zdravie.


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 80%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
363512,8 Km
Posledný
nov:
6.7.2024 0:59:17
Prvá
štvrť:
14.7.2024 0:49:55
Spln: 21.7.2024 12:19:51
Posledná
štvrť:
28.7.2024 4:54:03
Nasledujúci
nov:
4.8.2024 13:14:21
Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)